Cibona u Beogradu doživjela najteži poraz ove sezone

Danas, u Beogradu, odigrana je posljednja utakmica utakmica regionalne lige. Oslabljena i iznutra razorena Cibona nije uspjela parirati moćnom sastavu Crvene zvezde iako su igrali kompaktnije nego u mnogim utakmicama ove sezone. Konačni rezultat daje realnu sliku ova dva kluba. Crveno-bijeli su s ovom pobjedom zasjeli na vrh tablice dok su Vukovi na diobi četvrtog mjesta s Budućnosti i Igokeom. Sve tri ekipe imaju omjer 8-5.

Crvena zvezda – Cibona 88:63 (26:18; 52:36; 71:49)

Crvena zvezda: Cvetković 1, Lazić 7, Blažić 6, Simonović 3, Marjanović 5, Radenović 5, Katić 9, Ristić 3, Tejić 10, Nelson 14, Jenkins 14, Schilb 11
Cibona: Kus , Blassingame 5, Šarić 15 (9sk,3as,3ol), Rozić 3, Jagodić-Kuridža 12, Junaković , Janning 7, Strawberry 15, Arapović 4, Gabrić 2

Boban Marjanović je otvorio utakmicu pogotkom s linije za slobodna bacanja i već u prvom napadu dao naslutiti kako će izgledati ostatak utakmice. Zvezda je brzo preuzela konce u svoje ruke i nakon pet odigranih minuta imali su osam koševa razlike, točan rezultat je bio 16:8.

Cibona se malo probudila u preostalih pet minuta i nije dopustila domaćim igračima da već u prvih deset minuta riješe utakmicu. Valja spomenuti kako je igrače Zvezde šut izuzetno služio, a prvi period igre završen je 26:18.

Nonšalantno su domaći igrači otvorili drugu dionicu pa je Cibona preko Darija Šarića i Marka Jagodića-Kuridže smanjila na samo minus tri. Počeo je u tom dijelu igre rotirati trener Cibone, Slaven Rimac, i sukladno tome rezultat je počeo rasti, ali u korist domaće momčadi. Vrlo loše je reagirao Marin Rozić koji je promašio par bacanja i jedan zicer što gosti kažnjavaju serijom 9:0.

Ponovno stečenu prednost nisu gubili do kraja poluvremena, a još ju je podebljao Blake Schilb s dvije trice u posljednjoj minuti. Na veliko odmor otišlo se s rezultatom 52:36 u korist crveno-bijelih.

Značajno je opao tempo igre u nastavku utakmice. Početak drugog poluvremena, barem što se nas tiče, je obilježio nastup Tomislava Gabrića koji je odigrao skoro cijelu treću dionicu i upisao dva koša. U prvih pet minuta, predzadnjeg dijela, niti jedna momčad nije bila posebno efikasna, a tako je bilo i do kraja ove dionice.

Crvena zvezda je dobila i treću četvrtinu i to rezultatom 19:13.

Posljednja četvrtina bila je čisto odrađivanje posla za domaću momčad. Oba trenera su stavili u igru sve igrače koje su imali na raspolaganju te je kod Cibone priliku dobio i mladi Marko Arapović koji je odigrao vrlo dobro svoje minute. Najbolji igrač kod naše momčadi bio je Dario Šarić koji je vodio rovovsku bitku s visokim igračima Crvene zvezde na jednom kraju terena, a na drugom je zabijao i razigravao suigrače.

Vukovima je ovo najteži poraz ove sezone, a pitanje je u kakvom će sastavu izaći u sljedećem kolu pošto se najavljuju odlasci Matta Janninga i Darryla Strawberryja.

Cibona sljedeće tjedan ponovo putuje u Srbiju, a protivnik će im biti Radnički dok Zvezda igra na domaćem terenu protiv ekipe Širokog. S ovim utakmicama počinje drugi krug regionalne lige.