Široki se poigrao s Igokeom

Široki, koji je trenutno posljednji na tablici je još jednom pokazao da je teško upisati pobjedu na Pecari. Ovoga puta je stradala šestoplasirana Igokea, izgubila je rezultatom 78:50.

Široki Primorka – Igokea 78:50 (15:8; 32:23, 56:39)

Široki: Vragović 12, Babić, Katić 2, Petrović 7, Bilinovac, Kaštropil 2, Bošnjak 9, Jones 15, Buva 12, Rikić 2, Opačak 17(11sk).

Igokea: Dozet, Jorović 13, Knežević, Gajović, Nikolić, Gordić 11, Gipson 8, Bakić 6, Mirković, Stemberger 2, Bunić 6, Williams 4.

Početak utakmice na Pecari dao je naslutiti da će se odigrati neizvjestan derbi BiH predstavnika u ABA ligi jer su obje ekipe u prvih sedam minuta uspjele upisati samo po 6 poena. No ni najoptimističniji navijači Širokog nisu se mogli nadati da će Igoekiono vodstvo od 8:6 biti posljednje na utakmici.

Nakon toga utakmica je tekla u samo jednom smjeru. Širokobriježani su prešli u vodstvo tricom Ivana Opačka i do kraja su samo uvećavali prednost. Idućih šest minuta gosti ostaju bez postignutog poena, a Širokobriježani prave seriju 15:0.

Široki je do prednosti došao ponajviše sjajnom obranom i kontrolom skoka preko Opačka, Kaštropila i Rikića zaustavivši gostujuće centre Bunića i Williamsa. Aleksandrovčani ipak uspijevaju smanjiti zaostatak na pristojnih minus devet do kraja poluvremena i na odmor se odlazi rezultatom 32:23

U drugoj dionici domaćini ne posustaju i sjajnim učinkom iza linije za tri poena podižu prednost do velikih 23 poena u 28. minuti. Branko Jorović je pokušavao svojim poenima povući Igose, ali nije nailazio na raspoloženje suigrača.

Sjajnu igru su domaćini prikazali i u posljednjoj četvrtini te počastili oko 3000 navijača i ponekim atraktivnim potezom. Pred sam kraj Jones je podigao prednost Širokog na 30 razlike, a s druge strane je Gordić uspio smanjiti na konačnih 78:50.

Sjajni Ivan Opačak završio je utakmicu sa 17 poena uz šut za tri poena 5 od 5 te 11 skokova, priključio mu se i Jonathan Jones s 15 poena. Kod gostiju vrijedi spomenuti Jorovića s 15 poena.

BiH predstavnike u idućem kolu očekuju dvoboji s beogradskim klubovima. Široki ide u goste kod Crvene Zvezde, protiv koje su pobjedom počeli sezonu, a Igokea je domaćin Partizanu.