Cibona u derbiju kola razbila Zadar

Košarkaši Cibone su u derbiju 4. kola HT Premijer lige uvjerljivo nadigrali košarkaše Zadra. Bilo je to jednosmjernih 40 minuta u kojima su Vukovi bili dominatni u svim segmentima igre. Zadrani su djelovali pomalo emocionalno ispražnjeni nakon velike pobjede u Beogradu.

HT Premijer liga, 4. kolo, 29. listopada

Cibona – Zadar (27:11, 13:13, 21:14, 15:17)

(Novačić 13p, Jefferson 10p (10sk), Rozić 7p (4sk, 3as) – Grant 10p (6as), Božić 6p (8sk))

Cibona je dominantnom igrom u prvoj četvrtini ostvarila ogromnih plus 16 razlike na ulazu u drugu četvrtinu. Drugih deset minuta je prošlo u izjednačenoj igri te su Vukovi otišli na odmor razlikom iz prve četvrtine.

U nastavku Cibona na krilima Ivana Novačića i Josipa Bilinovca ostvaruje do tada najveću prednost na utakmici, plus 26 poena razlike, no do kraja četvrtine Zadrani uspjevaju smanjiti razliku na minus 23 (61:38).

U zadnjoj četvrtini su Cibosi nastavili tamo gdje su stali u trećoj četvrtini, a polaganjem Igora Marića povećali su razliku do najviših plus 28. Košarkaši Zadra su uspjeli do kraja utakmice smanjiti prednost te izgubiti rezultatom 76:55.

U redovima Cibone večeras su bili najbolji Ivan Novačić s 13 poena te Johndre Leon Jefferson s 10 poena i deset skokova. Kod Zadra je bolji od ostalih bio Malcolm Grant s 10 poena i šest asistencija.

U idućem kolu Cibona ide u goste Gorici, dok Zadar dočekuje Vrijednosnice.