Cibona u produžetku slavila protiv rumunjske Energie

U prvom kolu druge faze FIBA Europe Cupa, Cibona je na svojem terenu dočekala rumunjsku Energiu, koja je prvi krug natjecanja završila kao vodeća u skupini s pet pobjeda.

Od početka utakmice igralo se ubrzanim tempom, što i nije prečesti prizor u Draženovom domu. Momčadi su izmjenjivale koševe bez stvaranja velike prednosti, a četvrtina je završena rezultatom 23:24, ponajviše zahvaljujući Jamesu Florenceu i njegovih ranih 10 poena. I druga četvrtina je nastavljena u istom ritmu, no tri minute prije odmora Cibona serijom 9:0 preuzima vodstvo 41:33. Gosti su tada prekinuli nalet domaćih, a do odmora su uspjeli tek smanjiti na 45:39.

U trećoj četvrtini momčad Energie je prijetila, a nakon pet i pol minuta uspjeli su nakratko povesti – 54:55. Andrija Žižić slobodnim je bacanjima odmah vratio prednost na Ciboninu stranu, a na isteku trećeg perioda Zagrepčani su vodili 66:62.

Početne minute zadnje četvrtine obilježio je Ivica Zubac sa svojih osam vezanih poena, kojima je povećao vodstvo Cibosa na devet koševa – 74:65. Održavali su domaćini prednost do posljednjih dvije i pol minute, a tada Energia započinje seriju 7:0 kojom su izjednačili rezultat na 81:81, 30 sekundi prije kraja. U posljednjem Ciboninom napadu Florence je šutirao tricu pod prekršajem, ali sudac se nije oglasio. Rezultat se nije mijenjao pa je utakmica otišla u produžetak.

Gostujuća ekipa prva je povela u dodatnih pet minuta, a Vukovi su nakon dvije minute, opet preko Žižića, preuzeli vodstvo 87:86. Do kraja su zadržali prednost na svojoj strani, a susret je završen rezultatom 93:88.

Cibonu su predvodili odlični Andrija Žižić i James Florence s po 23 poena, a Marko Jagodić-Kuridža je upisao devet poena i čak 15 skokova. U gostujućim redovima najbolji je bio Lamont Mack s također 23 koša, a s 19 ubačaja pratili su ga Porter Troupe i Callistus Eziukwu, koji je uhvatio 14 lopti.