Alpe Adria Cup: Zagreb u Trnskom tijesno poražen od Zlatoroga

Dva bivša člana regionalne ABA Lige večeras su se u dvorani zagrebačke Osnovne škole Trnsko sastali u okviru drugog regionalnog natjecanja – Alpe Adria Cupa. Domaći košarkaši Zagreba ugostili su slovenski Zlatorog, koji je u tijesnoj završnici odnio pobjedu 72:73.

Odmah na početku susreta gostujući je veteran i kapetan Goran Jurak nagovijestio da će ovo biti njegova utakmica, ubacivši 12 poena za vodstvo gostiju 11:16 nakon osam minuta igre. U drugu dionicu gosti iz Laškog ulaze s vodstvom 15:21, ali sa sedam uzastopnih poena Mravi prelaze u vodstvo na početku četvrtine. Do konca prvog poluvremena niti jedna momčad nije uspjela ostvariti prednost veću od tri poena, a novim poenima Juraka gosti na veliki odmor odlaze s minimalnom prednošću 35:36.

Tricom Pavla Marčinkovića i ubačajem Miralema Halilovića momčad Zagreba u 14. minuti dolazi do svoje posljednje prednosti u trećoj dionici (41:38), nakon čega Pivari rade seriju 13:2 i odlaze na najvećih na utakmici devet poena prednosti. Do konca treće četvrtine momčad Danijela Jusupa uspijeva se konsolidirati i doći do smanjenja rezultata na 52:55. Gosti otvaraju posljednjih deset minuta s devet uzastopnih poena i dolaze do jedine dvoznamenkaste prednosti na susretu (64:52). Na semaforu je tada ostalo sedam minuta i 59 sekundi do kraja susreta, a na ulasku u posljednju minutu Luka Božić ubacuje tricu za 67:71.

U sljedeća dva napada gosti dvaput gube loptu, dok na drugoj strani dva slobodna bacanja ubacuje Marino Šarlija, a 12 sekundi prije kraja Božić dvicom i pogođenim dodatnim bacanjem donosi Zagrebu prednost 72:71. Međutim, nakon samo pet sekundi igre Halilović radi prekršaj, a Jurak je miran s crte slobodnih bacanja za konačnih 72:73. Imali su domaći košarkaši još sedam sekundi da dođu do pobjede, ali spetljali su se u napadu, pa slovenski sastav zadovoljno putuje kući.

Sjajni 38-godišnji Jurak susret je završio s 31 poenom, uz dva skoka, četiri asistencije i tri osvojene lopte, a jedini dvoznamenkasti mu suigrač bio je Miha Vašl s 11 koševa. Kod Zagreba se sa 16 poena, sedam skokova, tri dodavanja i četiri krađe istaknuo Marčinković, 13 poena dodao je Božić, koliko i Halilović, koji je učinku pridodao šest skokova i pet asista.

Košarkaši Zagreba sljedeću utakmicu ovog natjecanja igraju 29. prosinca, kada u Trnskom ugošćuju austrijski Klosterneuburg.