Cibona u skromnoj utakmici poražena od domaće Igokee

Košarkaši Cibone su u sklopu devetog kola ABA lige otputovali u Aleksandrovac, gdje su odmjerili snage s Igokeom – momčadi s kojom dijele omjer (3-5) i mjesto na tablici. Vukovi su pod vodstvom novog trenera Ante Nazora upisali prvu pobjedu u nacionalnom prvenstvu, ali nisu uspjeli ponoviti uspjeh u regionalnom natjecanju protiv boljeg protivnika.

ABA liga, 9. kolo, 19. studeni

Igokea – Cibona 63:57 (15:12, 20:16, 11:10, 17:19)

Igokea: Lee 9, Gajić 6 (11 sk), Glogovac 2, Nikolić, Milošević 3, Jevtović 12, Radivojević 12, Ljubičić 6, Šibalić 6, Vuković, Rikić 7

Cibona: Bilinovac 9, Uljarević, Young 7, Žorić 21, Ćorić, Melvin 2, Novačić 4, Bošnjak 7, Rozić 2 (9 sk), Ljubičić, Gospić, Tomas 5

Sami početak utakmice pripao je gostima, Zagrepčani su nakon tri minute igre imali 2:8, no domaćini odgovaraju serijom i prelaze u vodstvo – 9:8. Skromna prva dionica okončana je rezultatom 15:12 u korist domaćina, a u egalu se igralo i prvih nekoliko minuta druge četvrtine. Tada su igrači Cibone odigrali pune tri minute bez postignutog koša, što je rezultiralo dvoznamenkastim minusom – 32:19, tri minute prije poluvremena. No, Vukovi prelaze na zonsku obranu i u posljednjoj minuti prvog dijela smanjuju na samo četiri poena zaostatka, a na predah odlaze s pristojnijih 35:28.

U nastavku utakmice gledali smo vrlo neproduktivnu košarku. Rezultat treće dionice bio 11:10, a bio bi i manji da obje momčadi nisu realizirale posljednje napade. U posljednjih deset minuta gledali smo živahniju Cibonu, koja je nakon četiri minute preko ŽorićaYounga izjednačila rezultat na 48:48 te tako natjerala domaću klupu na timeout. Pomogao im je i Vuk Radivojević, koji je s druge strane promašio nekoliko otvorenih šuteva. Igralo se nakon toga u egalu, a u posljednju minutu susreta ušlo se rezultatom 56:53. Potom je Radivojević lijepo položio za plus pet 28 sekundi prije kraja, a u završnici punoj grešaka bolje su se snašli domaćini, koji su odnijeli pobjedu uz rezultat 63:57.

U domaćem sastavu prednjačili su Nikola Jevtović i Vuk Radivojević, a obojica su ubacila po 12 poena. Jedini dvoznamenkasti igrač u redovima Cibone bio je Luka Žorić s 21 košem.

Cibosi su šestim porazom sezone ostali na diobi devetog mjesta s Mega Bemaxom, a jedino MZT ima manje pobjeda. Igokea je nakon dva poraza u nizu došla do pobjede, koja im je donijela skok na šestu poziciju.

U sljedećem kolu Igokea će gostovati u Beogradu kod Crvene zvezde, dok će Cibona na još jedno gostovanje, ovaj puta u Bar kod Mornara.