Nova pobjeda Splita, Alkar potopljen na Gripama

Na Gripama su Split i Alkar odigrali svoju posljednju utakmicu pred reprezentativnu stanku. Ivica Skelin danas nije mogao računati na Domagoja Kanaeta i kapetana Matea Kedžu koji još osjećaju posljedice trilera protiv Bosne završenog prije 42 sata.

Premijer liga, 7.kolo, 19.studeni

Split-Alkar  79:54  (19:17, 23:7, 23:17, 14:13)

SPLIT: Scott 7, Kalajžić 11, Filipović 8, Marić , Marčinković 13, Najev 5, Jukić 12, Vrgoč 6, Špaleta 4, Širko 10, Vručinić 3.
ALKAR: Svalina 13, Modrić , Proleta 5, Booth 10, Graf 12, Vuko 5, Bilandžić 3, Bašić,  Šarac , Radoš 2, Vučić 4.

Utakmicu su otvorili Kalajžić i Jukić zakucavanjima. Iako se domaćini odvajaju na devet poena razlike (17:8), Sinjani se vraćaju te izjednačavaju rezultat. Pogođenim slobodnim bacanjima Vrgoč donosi kakvu takvu prednost “Žutima” na kraju prve dionice igre.

Velikom serijom (14-0) domaćini praktički do poluvremena rješavaju dvojbe oko pobjednika. Gosti bodreni povećom skupinom Maligana nisu mogli parirati objektivno puno kvalitetnijoj ekipi Splita te su ubacili tek sedam poena u tom razdoblju igre. Poluvrijeme su “Žuti” dočekali na plus 18 (42:24).

Drugo poluvrijeme Split ubacuje u još nekolilo brzina više pa prednost raste sve do plus 30 (61:31). Moramo istaknuti dva izuzetno atraktivna zakucvanja sinjskog Amerikanca Bootha.

Posljednja dionica igre očekivano nije ponudila nikakvu posebnu dramatiku, ali pohvalno je za goste što nisu potpuno potonuli već su se ravnopravno borili na samom kraju susreta.

Splićani su tako došli do svoje treće pobjede u šest odigranih susreta, a u sljedećem kolu idu na noge dosad neporaženoj Cedeviti. Sinjani su tako ostali na dvije pobjede i pet poraza te su slobodni u osmom kolu HT Premijer lige.