Cibona unatoč pogreškama svladala Krku dobrom realizacijom

U nešto kasnijem subotnjem terminu, u sklopu 24. kola regionalne lige, Cibona je bila domaćin ekipi Krke iz Novog Mesta. Vukovi su prikazali bolju igru, iako su imali i loših perioda tijekom igre, ali su na kraju upisali zasluženu pobjedu i osigurali sudjelovanje u ovome natjecanju i iduće sezone.

Damir Mulaomerović je za ovaj susret malo izmjenio početnu petorku s obzirom na nekoliko prethodnih utakmica. Andrija Žižić zamijenio je mlađeg brata na poziciji centra, dok je umjesto Nika Slavice utakmicu započeo najnoviji član Cibone Ante Gospić. Nakon prvih pet minuta vodstvo je bilo na strani gostiju – 12:13, ali Cibosi tada rade seriju 8:0 i za dvije minute već je bilo 20:13. Domaćini su vrlo dobro iskoristili „nezagrijanost“ igrača Krke koji se nisu najbolje snalazili u napadu te su do kraja dionice pobjegli na lijepih 26:15.

U drugoj četvrtini Cibosi su malo zakazali u napadačkom dijelu kada, za razliku od prvog perioda (69% šut iz igre), po nekoliko minuta nisu postizali koševe. Ali, unatoč tome njihova prednost se nije smanjivala zahvaljujući dosta visokom nivou obrane koja je bila vrlo pokretna i nije dozvoljavala lake koševe protivnika. Obje momčadi su zabile po 15 koševa tako da je razlika ostala nepromijenjena, a rezultat prvoga dijela glasio je 41:30.

Ni na početku drugog dijela nije bilo većih rezultatskih promjena. Zagrepčani su nastavili sa solidnom igrom, ako se zanemari povećani broj izgubljenih lopti, a igrači Krke nisu koristili prilike koje su im se pružale za smanjenje zaostatka. Ipak, u posljednjim minutama četvrtine, gosti su uspjeli materijalizirati mini krizu Cibone smanjivši na jednoznamenkastu prednost – 61:54.

I u posljednjoj dionici gosti su bezuspješno pokušavali dostići rezultat. Iako su imali manje izgubljenih lopti (Cibona 19, Krka 12) i čak 16 šuteva više od Cibone, nisu se uspjeli približiti na manje od pet koševa, što su napravili tek u pretposljednjoj minuti kada su došli na 77:72. Presudio im je loš šut iza linije 6,75 metara (5/25), što je rezultiralo njihovim 15. porazom u 24 utakmice. Konačan rezultat iznosio je 85:78.

Cibonu su do pobjede predvodili Nebojša Joksimović s 20 i Filip Krušlin sa 17 poena, a vrijedi izvojiti i peti uzastopni (sedmi ukupno) double-double učinak Ante Žižića – 13 koševa i 10 uhvaćenih lopti. U redovima Krke najbolji su bili Ive Ivanov (koji je proglašen i igračem utakmice) s 21 ubačajem te bivši Cibos Jure Lalić sa 16 postignutih koševa.

Cibona je ovom pobjedom ostvarila željenu pobjedu koja im osigurava ostanak u ligi, što je jako dobra vijest s obzirom da ih u preostala dva kola očekuju dvoboji s dvije najbolje momčadi lige – Budućnosti i Crvenom zvezdom. Krka se porazom dovela u neugodnu situaciju, jer i njih očekuju teške utakmice – također Crvena zvezda te Mega Leks, a imaju tek devet pobjeda, samo dvije više od posljednjeg Tajfuna i jednu više od pretposljednje Sutjeske.

Zanimljivo je da je kod Cibone najveću minutažu imao Nik Slavica, čak 33 minute, u kojima je uz šaroliku igru ostvario po osam koševa i skokova te četiri dodavanja. Njegova borbenost i talent su neupitni, a greške koje je radio tijekom utakmica uglavnom su rezultat neiskustva (da podsjetimo, Nik je tek prije nekoliko dana navršio 19 godina). Stoga raduje činjenica da mu je trener Mulaomerović odlučio ukazati priliku da što prije skupi iskustvo potrebno sa igračko sazrijevanje.