Cibona upisala važnu pobjedu protiv Krke

U sklopu 7. kola ABA lige pod Toranj su iz Novog Mesta stigli košarkaši Krke. Bila je ovo izrazito važna, neki su je nazvali i kvalifikacijskom utakmicom, za oba kluba.

Trener Vukova Velić od početka se odlučio za iskusnu petorku, pa su tako Cibosi vezanim poenima Rozića sigurno otvorili utakmicu. Izrazito raspoložen bio je Novačić, koji je u prvih 7 minuta ubacio 10 poena, a Cibona je stekla dvocifrenu prednost.

Kod gostiju jedini raspoložen igrač u prvom poluvremenu bio je Cosey, trener gostiju Vladimir Anzulović pokušavao je stalnim izmjenama razbiti ritam domaćina, međutim, na odmor se otišlo s visokih +12 za Cibonu.

Krka je bolje ušla u drugo poluvrijeme, a Cibona je tek nakon 3 i pol minute drugog dijela utakmice ubacila prve poene. Više energije, ali i izrazita preciznost, dovela je tricom Coseya goste do vodstva u 29. minuti. U 3/4 Cibosi su ubacili samo 6 poena, što je značilo da se u posljednjih deset minuta ušlo s 46:48 za Krku.

Prava, rovovska bitka bila je ono što smo gledali u zadnjoj četvrtini, stručni stožeri i igrači bili su svjesni važnosti utakmice. 3:40 minute do kraja, tricom Gibsona Cibona vodi 59:58. U igri živaca, s(p)retniji je bio hrvatski predstavnik i Cibona je upisala pobjedu rezultatom 70:67.

Najbolji pojedinac kod Cibone bio je Bundović s 19 poena i 6 skokova, Novačić je ubacio 16 poena. Gostima nije pomogao ni fantastičan nastup bivšeg igrača Zadra Coseya koji je postigao 31 poen.

Bila je ovo Cibonina druga pobjeda u regionalnoj ligi ove sezone, dok je Zadar na omjeru 0:7. U nedjelju će Vukovi u Beogradu igrati protiv Mega Bemaxa, a Zadar će na Višnjiku ugostiti Cedevita Olimpiju.

CIBONA : KRKA  70:67 (22:12,18:16,6:20,24:19)