Cibona ušutkala prepuni Baldekin

Unatoč tome što su cijelu utakmicu bili u rezultatskom zaostatku, košarkaši GKK Šibenika nošeni punom dvoranom i sjajnim navijanjem Funcuta pokazali su zube favoriziranoj Cibonu, u nekoliko navrata se opasno približili, ali na kraju Vukovi sa zasluženih 67:81 putuju u Zagreb.

GKK Šibenik – Cibona 67:81 (16:28; 37:44; 50:57)

GKK Šibenik: Radovčić, Badžim 4, Mišić 7 (5 as), Kalpić, Bašić 16, Blaće 5, Vukičević 11 (5 sk), Vujičević, Šamadan 11 (9 sk), Španja 1, Andabaka, Petani 12 (8 sk).

Cibona: Kus, Planinić 7, Blassingame 8 (5 as), Demo, Šarić 18 (10 sk, 6 as), Rozić 16 (5 sk, 4 ol), Jagodić Kuridža 7 (9 sk), Junaković 3, Mavra 3, Arapović, Siriščević 19, Gabrić.

Domaći trener Jeronimo Šarin odlučio je otvoriti utakmicu s čak tri igrača takozvanog Zaštićenog godišta, ali eksperiment mu nije uspio. Od samog početka utakmice gosti su odlučili pokazati da posjeduju veću kvalitetu, te su već sredinom prve četvrtine slobodnim bacanjima kapetana Marina Rozića stigli do prve dvoznamenkaste prednosti (5:16). Obrana Šibenčana bila je veoma konfuzna, dok je napad još donekle funkcionirao, što je bilo dovoljno da Cibona na prvi odmor ode s prednošću 16:28.

U istom ritmu ušlo se i u drugu dionicu, a nakon trice Dominika Mavre za 23:40 započela je serija Narančastih 9:2, čime su napokon smanjili zaostatak na jednu znamenku. Seriju je ubačajem prekinuo Darko Planinić, ali pet uzastopnih poena Domagoja Bašića približava domaćine na -6 (37:43) i podiže prepuni Baldekin na noge. Rezultat poluvremena 37:44 postavio je Martin Junaković jednim pogođenim slobodnim bacanjem.

Gosti otvaraju drugo poluvrijeme sa sedam uzastopnih poena, ali domaćin je nakon toga zaigrao znatno čvršće u obrani, te su punih pet minuta od sredine četvrtine do slobodnih bacanja Darija Šarića za 50:57 na koncu iste ostavili Cibose bez koša. Šarić je istom mjerom otvorio posljednji period igre, a tek nakon dvije minute Cibona tricom Ivana Siriščevića prekida osmominutno razdoblje bez ubačaja iz igre. Do kraja susreta Cibona je rutinski održavala dvoznamenkasto vodstvo, ne dajući Šibenčanima nikakve šanse da se vrate u utakmicu.

Šibenčanin Šarić predvodio je goste s 18 poena, deset skokova i šest asistencija, dok je po broju poena prednjačio Siriščević, ubacivši ih 19. Kod Građana je 16 poena ubacio Bašić, a 12 uz osam skokova Teo Petani.

Sljedeći susret Cibona igra u utorak, kada u svojoj dvorani ugošćuje gradskog rivala Zagreba, dok Šibenčani u srijedu putuju na noge Alkaru.