Ciboni još jedna pobjeda protiv Kvarnera

U šestom kolu Lige za prvaka Cibona je gostovala kod Kvarnera u Rijeci i bez poteškoća došla do zaslužene pobjede.

Kvarner 2010 – Cibona 69:86 (16:21; 28:43; 49:62)

Kvarner: Veljačić 2, Boban 12, Mustapić 8, Miličević 2, Širko 19, Čakarun 10, Krivec 10, Škifić, Šamanić, Ćuić, Stipčić 6.
Cibona: Mavra 3, Demo, Siriščević 18, Arapović 6, Gabrić, Rozić 7, Planinić, Kus 14, Junaković, Blassingame 11, Šarić 8, Jagodić Kuridža 19.

Utakmica je počela dosta izjednačeno, što govori i rezultat 11:11 nakon prvih pet minuta igre. Nakon toga Cibona je ipak snažnije ušla u završetak četvrtine i serijom 2:10 preuzimaju vodstvo.U drugoj četvrtini tricom Marina Rozića Cibona odlazi na prednost od 10 razlike, ali žilavi Riječani nisu dozvolili da se odvoje još više. No dvije minute prije poluvremena Davor Kus zabija tricu, a nakon njega polaganje pogađa Marko Jagodić Kuridža i Cibona na poluvrijeme odlazi s pristojnom prednošću od 15 razlike.

U nastavku je Kvarner pokušao u igru vratiti Henrik Širko, no na njegovu žalost Zagrepčanima je proradila trica i odlaze 32:49 nakon samo tri minute u četvrtini, a tu su prednost održavali do kraja perioda. U zadnjoj četvrtini Kvarner je pokušao smanjiti zaostatak, ponajviše tricama Antonija Bobana, ali bezuspješno. Cibona je ostala sigurna i privela utakmicu kraju.