Zadar uvjerljiv protiv solidnog Zagreba za 6-0

Zadar je došao i do šeste pobjede iz isto toliko susreta u Ligi za prvaka uz veliku podršku Tornada koji ih je bodrio od početka do kraja utakmice. Bolji su bili od Zagreba koji je veći dio susreta igrao zonsku obranu te je prijetio 30 minuta, rezultatom 87:69.

Zadar – Zagreb 87:69 (19:12, 38:32, 61:51)

Zadar: Lyons 20, Šutalo 20, Lawrence 18, Ramljak 8, Prostran 7, Sobin 6, Dijan 4, Ivanov 2, Bašić 2, Batur, Đugum, Kraljević.

Zagreb: Novačić 16, Halilović 15, Brnas 9, Marčinković 9, Dojkić 4, Vuković 4, Segarić 3, Blajić 3, Madunić 2, Šarac 2, Mileković 2, Sertić.

Gosti iz Zagreba poveli su tricom Juraja Segarića, a prve poene za Zadar postigao je kapetan Ive Ivanov ispod koša. Nakon četiri minute igre na semaforu je i dalje stajao rezultat 2:3 za Zagreb, a obje momčadi bile su izuzetno neefikasne u napadu. Post je prekinuo Marko Šutalo svojom prvom tricom za prvo vodstvo Zadra 5:3 na susretu. Zagreb je promašio još jedan napad, a Šutalo na drugoj strani postiže još jednu tricu za 8:3. Prvi period završio je vodstvom Zadra 19:12.

Zadar je u drugoj četvrtini došao i do dvoznamenkaste prednosti u 16 minuti nakon dva pogođena slobodna bacanja u nizu Josipa Sobina, ali posljednje četiri minute Zagreb bolji i do poluvremena smanjuje na samo šest poena razlike.

Treću četvrtinu Zadar bolji, a nakon pet minuta igre bilježimo 15 poena razlike koje su napravili na krilima raspoloženog Marka Lyonsa. Zagreb se koševima Miralema Halilovića, Pavla Marčinkovića i Ivana Milekovića vratio na devet poena zaostatka tri minute do kraja trećeg perioda. Zatim je dva poena postigao i Ivan Novačić i doveo Zagreb na minus sedam. Brzo se Zadar vratio na plus 10, Marčinković je tricom smanjio, a na dvoznamenkastu prednost vraćaju Sobin jednim bacanjem i Marko Ramljak polaganjem. Nakon 30 minuta igre rezultat je bio 61:51.

Domaći su košarkaši na početku posljednje četvrtine serijom 7:2 došli do novih 15 poena razlike. Sljedećih pet minuta razlika se kretala između 11 i 15 koševa viška za Zadar, a onda Šutalo s dvije trice u nizu podiže na najviših do tog trenutka susreta, plus 19. Brnas smanjuje dvicom, ali Šutalo na drugoj strani stavlja i treću tricu u nizu za plus 20. Susret je završio pobjedom Zadra 87:69.

Zadar su do šeste pobjede iz isto toliko susreta predvodili Lyons i Šutalo s po 20 koševa te Andrew Lawrence s 18. Kod Zagreba Novačić 16 dok je Halilović postigao 15 koševa.