Ciboni važna pobjeda u Podgorici

Momčad Cibone preživjela je i odnijela pobjedu s uvijek teškog gostovanja u Podgorici. U veoma neizvjesnoj, ali i nervoznoj utakmici Cibona je sjajnim posljednjim periodom upisala pobjedu 64:60.

U prvoj četvrtini obje momčadi odigrale su dosta nervozno i tvrdo, pa niti jedna od njih nije uspjela doći do neke veće prednosti. Nakon prvog neefikasnog perioda Budućnost je imala prednost od četiri poena . U drugom periodu Budućnost je zaigrala nešto bolje, ali ipak nije uspjela napraviti veću razliku. Pri rezultatu 23:19 u igru je kod Cibone ušao mladi Marko Arapović i predstavio se u sjajnom izdanju. U razmaku od 3 minute uspio je postići dvije trice i uhvatiti jedan skok što je Ciboni pomoglo da na poluvrijeme ode sa samo jednim poenom zaostatka.

U nastavku igre Budućnost je zaigrala mnogo bolje i angažiranije te su pri rezultatu 30:30 napravili seriju od 10:2 i stvorili do tada najveću prednost od 8 koševa razlike. U tom periodu bolje igre domaćina Cibonu je na životu držao Žižić koji je s nekoliko sjajnih poteza spriječio da domaćin u potpunosti prelomi utakmicu. Zadnji period Cibona otvara dosta loše što je momčad Dejana Radonjića odlično iskoristila. U 32. minuti utakmice Budućnost dolazi i do najveće prednosti od 10 poena. Tada se činilo kako je utakmica rješena te da se Cibona u Zagreb vraća s još jednim porazom. Ipak, da je košarka veoma nepredvidljiv sport pokazao je Demond Carter koji je svojim ulaskom u momčadi Cibone sve preokrenuo. Ovaj 26-godišnji amerikanac u posljednjih je 10 minuta igre uspio postići čad 13 koševa te je s tri trice i nekoliko odličnih poteza vodio Cibonu do velikog preokreta i važne pobjede na gostovanju. U preokretu Cibone uz Cartera odličan je bio i Kus s pogođena dva šuta za tri poena.

Kod Cibone najbolji su bili Carter s 18 poena, Žižić s 12 i Strawberry sa 9 koševa i 6 asistencija. Kod Budućnosti je očekivano najbolji bio centar Lee s 18 koševa i 7 skokova i Aleksa Popović s 13 poena.