KPH B: Cibosi gaze sve pred sobom, Dardi povijesni uspjeh

Kadetska momčad Cibone ne skriva da u svakoj utakmici Prvenstva Hrvatske za ovaj uzrast žele sprati neuspjeh iz Dubrave. Bez obzira na to što su u Zagrebu igrali juniori, većina igrača koji su u Dardi participiralo je za selekciju starijeg godišta koju je vodio Josip Sesar. Nakon + 85 protiv Rudeša danas su s 112:73 razbili i Zadar za koji na ovom turniru ne igraju Domagoj Vrkić i Zvone Uzelac.

U drugoj utakmici dana kadeti Vrijednosnica OS Darda ostvarili su povijesni uspjeh za svoj klub. Nakon zaostatka od 14 koševa ponovno su u trećem dijelu odigrali fantastično i na krilima Luke Barišića pobijedili Rudeš i osigurali nastup na Final Fouru Prvenstva Hrvatske.

Raspored utakmica, rezultate, statistike i poredak pogledajte na phmladi.crosarka.com/kadeti.

[rezultat id=516]

Već početak utakmice i pogled na rostere ukazivao je na neravnopravnu utakmicu. Jasno je bilo da Zadranima nedostaje centimetara i da će taj manjak teško nadoknaditi u igri pod obručem. Pored toga, protivnik u svom sastavu ima redom odlične igrače i trener Ivan Kapov ima puno opcija za svaku poziciju.

Raspoloženi Cibosi su od početka punili mrežicu Zadrana. U prvoj četvrtini su ubacili 29, u drugoj 38, u trećoj 33 za vodstvo 100:50, a u posljednjoj je ekipa Denisa Pleslića smanjila na solidnih -40.

U pobjedničkoj ekipi istakli su se Ivan Zubac koji je uz 23 poena upisao i 14 skokova te Lovro Mazalin s učinkom od 16 poena, 7 skokova i 8 asistencija. Dvoznamenkasti su bili još i Nik Slavica (20), slavonac Antun Maričević (13p, 8sk) i Bruno Skokna (12). Kod Zadrana Marin Dijan je postigao 25 poena.

[rezultat id=517]

Rudeš je od početka ušao u utakmicu da ju dobije i protiv Zadra pokuša izboriti kartu za završnicu Prvenstva Hrvatske.

Predvođeni Emilom Savićem i Ivanom Radmanom već su polovinom prve četvrtine otišli na visokih 11 razlike, a s dvoznamenkastom prednošću Zagrepčana je završio prvi period igre (29:19). Ni do poluvremena igrači trenera Frane Radmana nisu uspjeli osjetnije smanjiti razliku, čak su gosti u jednom trenutku vodili i s 12  poena prednosti. Rudeš je na odmor otišao s pozitivnim  rezultatom od 47:38, a 30 njihovih koševa su postigli Savić (17) i Radman (13).

I u nastavku je Rudeš nastavio s dobrom igrom, pogotkom Ante Žužula u 12 minuti imaju +14, ali tada Komarci zaustavljaju goste i, kao i protiv Zagreba te Zadra, utakmicu lome u trećem dijelu. Luka Barišić postiže osam, a Ivo Vincetić šest poena za seriju Darde od 16:3 i od-14, na radost domaćih navijača, mladi  Brokeri dolaze na 55:55. Do kraja četvrtine Vrijednosnice odlaze na 65:59 dobivši ovaj dio igre s  27:12.

U posljednjoj četvrtini domaćin je kontrolirao igru i nije dopustio igračima Nenada Kukića da utakmicu odvedu u rezultatsku neizvjesnost. Na kraju je bilo 91:80 za veliko slavlje Baranjaca i prolazak među četiri najbolje kadetske momčadi u Hrvatskoj.

Barišić je imao double-double učinak, 24 poena i 11 skokova uz valorizaciju 28. Odličnu podršku imao je u Arijanu Jovanoviću (13p, 6sk), Marku Tutavcu (11p, 10sk) i Luki Jakiću (13). U sastavu poraženog Savić je postigao 25, a Radman 19 koševa.

Renato Martinko, sportski direktor Baranjaca, nije krio oduševljenje:

“Ovo je povijesni uspjeh za naš klub, našu sredinu i regiju koja slijedeće sezone ima predstavnika više. Dokaz je to da i u Slavniji i Baranji ima nadarenih igrača koji s dobrim radom mogu postići zapažene uspjehe. Čestitam igračima i trenerima na plasmanu u završnicu, a ovaj uspjeh je nagrada svima nama u klubu koji smo radili na stvaranju uvjeta za ovaj uspjeh” – rekao je Martinko odmah poslije pobjede, a o planovima je dodao:

“Atmosfera na utakmicama je fantastična i dobivamo samo pohvale za organizaciju. Pokušat ćemo dobiti organizaciju završnice, a vjerujemo da ćemo do završetka ovoga turnira dokazati da zaslužujemo to. Zaslužuju to i ovi gledatelji koji su došli pogledati naše nadarene mlade nade.”