Cibosi jedva slomili Metalac nakon dva produžetka

Košarkaši Cibone uspjeli su slomiti goste iz Valjeva nakon dva produžetka. Imali su Vukovi pristojnu prednost na početku, no sve su uspjeli kompromitirati te dovesti pobjedu u pitanje. Na kraju su uspjeli preživjeti dva produžetka i zahvaljujući Damiru Markoti upisati četvrtu ovosezonsku pobjedu.

Cibona – Metalac 93:91 (25:17; 34:34; 53:50; 71:71; 79:79)

(Markota 21, Blassingame 12; Malešević 19, Otašević 18)

Dobro su Cibosi počeli s početnih 6:2, no gosti su ubrzo stabilizirali i vratili stvari na početak. Ipak, krajem prve dionice istaknuo se odlični Filip Krušlin koji je praktički sam donio Ciboni plus osam na kraju prvih deset minuta. Gosti su se opet uspjeli vratiti odmah na početku druge četvrtine i upravo druga i treća četvrtina su protekle u egalu. Domaćini su se tek u jednom navratu uspjeli odvojiti na samo plus pet.

U završnicu susreta se također ušlo u egalu. Cibosi su imali sjajnu priliku riješiti utakmicu u regularnom vremenu, no to im nije pošlo za rukom. Imali su nekoliko napada u zadnjoj minuti kako bi riješili susret no Blassingame i Rozić su bili neprecizni.

U produžetku se ponovno igralo koš za košem, i opet se ušlo u triler završnicu. U posljednjoj minuti na obje strane se strane promašuju ključne lopte i ponovno se ide u još jedan produžetak. Otežavajuća okolnost Ciboni jest da su ostali bez Kuridže i Lalića zbog pet osobnih.

No, iako bez centarske linije ukazao se sjajni Markota koji je podmetnuo leđa i uhvatio ključne skokove te pogodio ključne šuteve, posebno tricu za 92:89. Iako je Siriščević promašio jedno od dva bacanja, uspio je blokirati pokušaj Otaševića nakon njegovog napadačkog skoka. Tako je spriječio da gosti još jednom izjednače i donio Ciboni vrijednu i teško izborenu pobjedu.