Cibosi šokirali Cedevitu!

Košarkaši Cibone su u zagrebačkom derbiju koji je odigran u sklopu 4. kola ABA lige slavili protiv Cedevite. Vitamini su imali i do 11 poena viška, ali sve su nonšalantno “kompromitirali” u završnici utakmice. Veliku utakmicu odigrao je Igor Marić s 22 ubačena poena. Vukovi su nakon dramatične završnice slavili s konačnih 78:75

ABA liga, 4. kolo, 21. listopada

Cibona – Cedevita 78:75 (14:21, 22:21, 19:15, 23:18)

(Marić 22, Gilbert 10 – Bell 17, Ramljak 10)

Narančasti gosti su bili bolji tijekom većine susreta. Blaga inicijativa je stigla na naplatu krajem prve dionice kada se preko Benitea i Lime odvajaju i na deset poena viška. Raley-Ross ipak u smanjuje na 14:21 nakon prvih deset minuta igre.

Razigrao se potom i James Bell pa Cedevita sredinom druge četvrtine ima i 11 poena “plusa”. Vukovi, točnije Igor Marić i Raley-Ross održavaju rezultat aktivnim, ali gosti na poluvrijeme odlaze sa šest poena viška – 36:42.

Benite i Bell vraćaju Cedevitu na osjetnijih 39:47 na otvaranju drugog dijela, ali domaćini su se ubrzo konsolidirali te nakratko prelaze u vodstvo. Ramljak i Cook donose Narančastima plus dva pred početak zadnje četvrtine. U završnici slijedi drama. Imali su ponovno gosti inicijativu i vodstvo, ali na ulasku u posljednje četiri minute Vukovi preokreću rezultat.

Nonšalancija Cedevitinih igrača se pokazala “pogubnom”, a kada se uz to pridoda katastrofalno šutersko izdanje s linije slobodnih bacanja (13/30) tada je poraz neizbježan. Igor Marić i Marko Ljubičić su odigrali kvalitetnu završnicu te tricama donose Cibosima prvu pobjedu.

Uz sjajnog Marića pobjedi Vukova su najviše doprinijeli Raley-Ross i Dominic Gilbert (uz 6 skokova), oba po 10 poena. James Bell je predvodio goste sa 17 poena (od toga pet trica). Ivan Ramljak i Elgin Cook su ubacili kao i Cibonini “sekundanti”, oba po 10 poena.

Zanimljivo, Cedevita je izgubila utakmicu u kojoj je šutirala tricu s 50% uspješnosti…