A2 Zapad: Crikvenica do slavlja u efikasnoj utakmici

Dvanaesto kolo A2 lige Zapad nije donijelo previše uzbuđenja niti neočekivanih rezultata. Crikvenica je u utakmici na velik broj poena svladala Zamet, Stoja je bila uvjerljiva protiv Otočca, Škrljevo je do nove pobjede došlo kod Ghia Staffa, dok je najnapetije bilo u Rovinju gdje je Pula 1981 došla do pobjede u tijesnoj završnici. Momčad Kastva bila je slobodna.

Zamet – Crikvenica 94:100 (11:29; 34:52; 62:76)

Zamet: Govorčin, A. Trbović 14, Medvedec 4, Breulj 9, Maruna 20, Vukić 18, Čorak 3, Škenđić, Koljanin 2, Selimović 13, I. Trbović 8
Crikvenica: Konjević 41, Djak, Piškulić 3, Bešlija, Mandžuka 9, Komadina 24, I. Benić, Deleut, Kozlevčar 10, Pjevač, M. Benić 13

Sjajna utakmica odigrana je u Rijeci, gdje su gosti iz Crikvenice visoku prednost ostvarenu u prvoj četvrtini uspješno obranili do kraja susreta.

Nakon što su poveli 11:29 na kraju prve četvrtine istom se razlikom otišlo i na odmor, a tada Zamećani kreću na sve ili ništa. Prednost Kiraca do kraja se utakmice lagano topila, ali za konačni preokret košarkaši Zameta nisu imali ni snage ni vremena.

Sjajni Davor Konjević predvodio je goste s 41 ubačajem, dok je Ivan Komadina dodao 24. Kod domaćina je Tomislav Maruna ubacio 20, a Domagoj Vukić 18.

Kao otežavajući faktor za košarkaše Zameta možemo uzeti u obzir to da je utakmica zbog zauzetosti njihove dvorane odigrana u dvorani Dinko Lukarić na Kozali, inače domu prvoligaša Kvarnera 2010.

Stoja – Otočac 93:74 (21:22; 37:41; 62:53)

Stoja: N. Gržinić, Vinko 2, Mezulić 19, Đugum, Percan 19, Belina 5, Tumpić 6, F. Gržinić 2, Licul, Ceranja 18, Elbl, Pušić 22
Otočac: Pervan 19, Sušić, Horvat, Prša, Starčević 22, Marinković 13, Pivač 7, Bijelić 11, Vrbić, Delić 2

Iako to konačni rezultat ne sugerira, košarkaši Stoje na težak su način došli do pobjede protiv Otočca. Gosti iz Like vodili su vodili su kroz cijelo prvo poluvrijeme, a kada su u nastavku bržim protokom lopte domaći košarkaši našli lijek za gostujuću zonsku obranu preokrenuli su rezultat i došli do zaslužene pobjede 93:74.

Vedran Pušić je kod domaćina ubacio 22 poena, a Dalibor Mezulić i Alex Percan dodali su po 19, dok je kod gostiju najefikasniji bio Edi Starčević s 22 ubačena koša.

Ghia Staff – Škrljevo 51:61 (19:21; 28:30; 38:45)

Ghia Staff: Đerman 8, A. Ćus 6, Jakus, Hek, Fonović 7, J. Ćus, P. Ćus 10, Opašić 4, Ferenčić 4, Jurić 12
Škrljevo: Palčić 5, Pilat, Dadić, Ažić, Amančić 6, Troskot 20, Begonja 7, Perić, Bobanović, Šarčević 2, Zorić 14, Lipovščak 7

U susretu pretposljednje i vodeće momčadi lige u Pazinu su snage odmjerili domaći Ghia Staff i Škrljevo, a lider prvenstva uz dosta je poteškoća ipak slavio na kraju susreta sa 51:61.

Zadranin u redovima Škrljeva Tomislav Troskot drugo je kolo zaredom najefikasniji njihov igrač, ovoga puta s 20 koševa, dok je Emil Jurić za domaćine ubacio 12.

Rovinj – Pula 1981 77:81 (16:20; 40:36; 53:56)

Rovinj: Banko, Bezlimanović 4, Čulina 8, Honović, Kordiš 29, Kraljević, Križanac, Matošević 15, Šturman 3, Zečević Tadić, Živković 18
Pula 1981: Gligorović 32, Kaić 10, Konjević 5, Krizman 14, Puh 2, Radunić, Rakić 3, Rovis, Sijamhodžić 15, Škoro

Istarski derbi odigran je u Rovinju gdje je istoimeni domaćin ugostio Pulu 1981.Momčadi su se više puta tijekom susreta mijenjale u vodstvu, da bi se u samu završnicu ušlo minimalnom prednošću gostiju, koji su ipak bili hladnije glave i preko iskusnog Lea Krizmana došli do pobjede 77:81.

Saša Gligorović s 32 ubačaja bio je nezaustavljiv za obranu domaćina, dok istima zasigurno nije pomoglo čak 15 promašenih slobodnih bacanja, čime su si umanjili šansu da se eventualnom pobjedom pomaknu sa začelja ljestvice.

Inače, osim 29 poena Sandra Kordiša, kod Rovinjana valja istaknuti znatan doprinos dvojice juniora – Borna Živković ubacio je 18 koševa, a Nino Matošević dodao je 15.