A1 žene: Završen regularni dio natjecanja

Posljednje kolo regularnog dijela prve ženske lige nam je donijelo odličnu košarku začinjenu sa par zanimljih utakmica.

Na kraju Gospićanke su zauzele prvu poziciju i ulaze u polufinale gdje u prvom susertu dočejuju četvrtoplasiranu ekipu Medveščaka. Drugi polufinalni par čine drugoplasirani Novi Zagreb i trećeplasirani Jolly JBS.

Od lige se oprašta Agram dok u dodatne kvalifikacije za ostanak u prvoj ženskoj ligi će PGM Ragusa.

Gospić – Pleter 86:55 (27:12, 45:26, 66:40)

Gospić: Bosilj 22, Salopek 16, Keith 14, Bura 10, Jurčević 9, Božikov 7, Dover 6, Badanjak 2
Pleter: Vrsaljko 17, Gambiraža 14, Mrčela 6, Jerkić 5, Mašić 4, Tomić 2, Gašparović 2

Na gospićkom Balinovcu domaća ekipa nije dozvolila nikakva iznenađenja. Već od početka susreta su igračice trenera Stipe Bralića dominirale te se njihova prednost povećavala iz minute u minutu.

S ovom pobjedom Gospićanke su osigurale startnu jedinicu prije polufinalnih ogleda, dok je Pleter i svoju drugu sezonu završio na petom mjestu.

U pobjedničkim redovima najefikasnije Monika Bosilj s 22 te Emanuela Salopek sa 16 poena, dok kod poraženih Ana Vrsaljko je postigla 17 a Martina Gambiraža 14 poena.

Novi Zagreb – Rockwool Pula  111:44  (33:15, 55:21, 81:32)

Novi Zagreb: Dojkić 21, Vrdoljak 16, Komplet 15, Mazić 15, Bedalov 14, Pavetić 8, Jurić 6, Butina 4, Čačić 4, Mitchell 3, Marin 3, Pačkovski 2
Rockwool Pula: Buzov 13, Ramljak 10, Đukić 10, Tukić 6, Jakelić 3, Mišić 2

U Trnskom su Lupice uvjerljivo porazile Pulu i pokazale da su pred početak polufinalnih susreta u odličnoj formi. Pitanje pobjednika u susretu su riješile već do poluvremena te su sve cure dobile priliku da se okušaju  u igri i da postigni pokoji koš.

Priliku je najbolje iskoristila Ivana Dojkić koja je bila i najefikasnija igračica susreta. Postigla je 21 poen. Kod Pule Tea Buzov je još jednom bila najefikasnija s 13 poena.

Ovosezonski nastup Puljanke su završila na desetom mjestu.

Medveščak – Jolly JBS 60:57 (11:9, 33:22, 39:51)

Medveščak: Borović 17, Majstorović 13, Tikvić 12, Džankić 9, Perić 6, Todorić 3
Jolly JBS: Ivanković 23, Dujić 9, Mišura 8, Benić 7, Cigić 4, Semren 4, Periša 2

U derbiju posljednjeg kola prve ženske lige koji se odigrao na Peščenici Medveščak je ostvario pobjedu nad Jolly JBSom.

Prva četvrtina je protekla u dosta rastrganoj igri s obije strane e gledatelji nisu mogli uživati u i obilju lijepe košarke te je rezultat nakon deset minuta iznosio 11:9 za domaću ekipu.

U drugoj četvrtini Šibenčanke nastavljaju s greškama što Medekice koriste te sa serijom od 8:0 na kraju četvrtine odlaze na osjetniju prednost. Na poluvremenu je semafor pokazivao jedanaest razlike.

Početkom drugog poluvremena budi se Luca Ivanković i s 12 uzastopnih poena okreće rezultat u korist svoje ekipe. Njenu seriju zaustavlja Iva Borović s tricom no tad slijedi još jedan šibenski uragan i sa serijom od 15:0 prelaze u dvoznamenkasto vodstvo. Četvrtinu je još jednom tricom zaključila Iva Borović koja je postigla svih 6 poena svoje ekipe u trećoj četvrtini. Rezultat nakon trideset minuta je iznosio 51:39 za gošće iz Krešimirovog grada.

I kad su svi pomislili da će pobjeda otići u Šibenik Medekice se još jednom bude te najprije Ivana Tikvić postiže četiri poena, zatim Iva Borović dodaje nove dvije trice, Ružica Džankić zabija još jednu i nakon polaganja Anje Majstorović zabija i dva slobodna bacanja za potpuni preokret i vodstvo Medveščaka od 55:51.

Do kraja susreta smo gledali reviju slobodnih bacanja u kojima su igračice Medveščaka uspjele očuvati svoju prednost no na njihovu žalost ne je i povećati na željenih šest razlike s kojima bi pretekle Šibenčanke na trećem mjestu prvenstvene tablice.

Ovako ekipa Braslava Turića je završila regularni dio prvenstva na četvrtom mjestu i u polufinalu ide na aktualne prvakinje Gospić dok Jolly je zauzeo treće mjesto i ide na Novi Zagreb.

Najefikasnija igračica u domaćim redovima je bila Iva Borović s postignutih 17 poena dok je s druge strane već standardno Luca Ivanković bila najefikasnija s 23 poena.

Trešnjevka 2009 – Agram-ZG 73:53 (18:9, 37:14, 51:33)

Trešnjevka 2009: Slonjšak 19, Plavljanin 13, Rački 11, Jordanić 10, Kelava 10, Kovač 5, Bura 3, Vrinjanin 2
Agram-ZG: Vujić 17, Meštrović 14, Iva Belošević 11, Šarić 8, Šarčević 3

U prvoj utakmici posljednjeg kola A1 ženske lige Trešnjevka je kao što se i očekivalo bez većih poteškoća savladala Agrama koji se i službeno s ovom utakmicom oprostio od natjecanja u prvoj ligi.

Pitanje pobjednika je bilo riješeno već na poluvremenu kad su igračice trenera Deana Nemeca vodile sa 37:14.

S ovom pobjedom Trešnjevka 2009 je svoje sezonu završila na za njih izvrsnom šestom mjestu u prvenstvu.

Iva Slonjšak je predvodila svoju ekipu s postignutih 19 poena dok je s druge strane Martina Vujić postigla 17

Split – Zadar 66:63 (13:17, 24:27, 43:43)

Split: Modrić 24, Roje 14, Zovko 14, Goleš 7, Babić 5, Lučin 2,
Zadar: Majstorović 22, Balić 10, Cvjetković 10, Nikpalj 8, A.Erslan 7, Marta Erslan 4, Bodrožić 2,

Na splitskim Gripama domaća ekipa kao da se naučila na infarktne završnice. I u ovom kolu posljednji napadi su odlučivali pobjednika ovog susreta.

I ovaj put dva boda su ostala u Splitu ponajprije zahvaljujući odličnoj Ani Modrić. Zadranke su bolje otvorile susret i vodile nakon prve četvrtine. No kroz cijelu utakmicu se igrala dosta izjednačena košarka u kojoj su se domaće igračice mrvicu bolje snašle te su mic po mic hvatale priključak te na kraju zasluženo slavile.

Ana Modrić je zabila 24 poena a s druge strane Lara Majstorović 22.

S ovim rezultatom Splićanke su sezonu završile na sedmom mjestu dok su Zadranke devete.

Studenac Omiš – PGM Ragusa 73:61 (18:20, 29:31, 53:44)

Studenac Omiš: Šerić 25, Jerčić 19, Anić 11, Kalajžić 8, Dinčić 6, Vrvilo 4
PGM Ragusa: Matić 22, Babun 16, Tošić 9, Petrović 8, Tomičić 6
U posljednjem susretu zadnjeg kola prve ženske lige Omišanke su nastavile s vrlo dobrim igrama i s ovom pobjedom otpratile gošće iz Dubrovnika u kvalifikacije za ostanak u ligi.

U ovoj utakmici briljantna Ivana Šerić je kroz cijelu utakmicu vukla svoj tim prema pobjedi a kad su joj se početkom drugog poluvremena pridružile i Maja Jerčić te Karla Kalajžić gošćama nije više ništa preostalo nego se pomiriti sa sudbinom i gledati prema kvalifikacijama.

Na kraju i više nego zaslužena pobjeda domaće ekipe rezultatom 71:61 i sa ovom pobjedom su zasjele na osmo mjesto u prvenstvenom poretku.

U pobjedničkim redovima Ivana Šerić je zabila 25 poena i prikupila je valorizaciju od 43 indeksna boda, Jerčić je zabila 19. Kod gošći već standardno Ivona Matić je bila najbolja. Postigla je 22 poena.