Košarkaši Crvene zvezde uspjeli su napraviti veliki preokret i ispred 3000 gledatelja u Laktašima i otići u svoje prvo finale ABA lige u povijesti lige.

Crvena zvezda – Radnički 79:78 (20:27, 41:40, 62:60)

Zvezda bolje otvara utakmicu, ali Radnički ipak preuzima kontrolu igre. Malo po malo Radnički se odvajao da bi do kraja četvrtine otišao na sedam poena prednosti.

Puno propuštenih prilika Zvezde iskorištava Danilo Mijatović koji s dvije trice u 14. minuti daje Radničkom najveću prednost na utakmici, 22:35. Zvezda se napokon budi i odgovara svojom ogromnom 16:0 serijom. Probao je Miroslav Nikolić spriječiti seriju minutom odmora koja je, čini se, bolje odgovarala drugoj strani. Radnički se uspio probuditi prije poluvremena i ne dopustiti da Zvezda ode na odmor s više od jednim poenom prednosti.

Nakon odmora Zvezda preuzima kontrolu utakmice. Uspijevaju pobjeći na sedam pa na devet poena razlike, no Radnički se ponovno vraća i od 27. minute ponovno smo na početku. Igor Rakočević u posljednjim trenucima treće četvrtine daje svojoj ekipi minimalnu prednost prije posljednjih 10 minuta.

Igrači Dejana Radonjića iz svlačionice izlaze sa željom za finalom i to pokazuju serijom 7:0. No Radnički, predvođen Aleksandom Ćapinom, ponovno radi veliku 18:2 seriju i preuzima vodstvo sa 71:78. Na početku posljednje minute Raško Katić vraća utakmicu ponovno na početak, a slobodnim bacanjem Vuka Radivojevića 10 sekundi prije kraja Zvezda je jednom nogom u finalu.

Radnički je imao 10 sekundi da organizira napad, da prenese loptu na Zvezdinu polovicu i ostvari pobjedu. Polaganje, zakucavanje, slobodna bacanja ili skok šut za dva poena odveli bi ih u finale. Ali 4 sekunde prije kraja Mijatović šutira tricu iz gotovo mrtvog kuta i promašuje.

Kod Zvezde najbolji je bio Katić s 22 poena, a Boris Savović pridodao je 28 poena i 11 skokova. Na drugoj strani odličnu utakmicu odigrao je Ćapin koji je završio s 25 poena.