Amerikanci slomili portorikanski otpor

Amerikanci su domaćom pobjedom protiv Portorika potvrdili prolazak u drugu kvalifikacijsku fazu za SP u Kini 2019. godine. Momčad Jeffa Van Gundyja upisala je četvrtu pobjedu te neporažena prolazi dalje nakon što je reprezentacija Portorika pokazala da je iznimno opasna. Amerikanci su vodili na poluvremenu sa 17 razlike, a imali su višu prednost u nekoliko navrata. Na kraju je završilo rezultatom 83:75. Gostujuća momčad se nije predavala pa su se uspjeli vratiti u utakmicu, ali nisu imali snage za nešto više.

FIBA Americas, 27. veljače

SAD – Portoriko 83:75

(Harrison 16, Drew 14, Purvis 12 – Clawell 23)

Amerikanci su sjajno krenuli. Poveli u prvom dijelu i s 22 razlike, ali u nastavku se žilavi Portorikanci ne predaju te se potpuno vraćaju u egal. Uspjeli su gosti doći do minus jedan, ali na kraju je američka individualna kvaliteta presudila. Pojačali su Van Gundyjevi izabranici obranu, iako su tijekom cijelog susreta imali problema s branjenjem centralnog picka pa je portorikanski napad postao bezidejan. Amerikanci se na kraju odvajaju i upisuju svoju četvrtu pobjedu.