Cedevita povela 1-0 protiv Splita

Košarkaši Cedevite su u prvoj polufinalnoj utakmici u Domu sportova ugostili košarkaše Splita. Momčad Jure Zdovca je povela s 1-0 u seriji u utakmici u kojoj su Zagrepčani bili bolji i u nekoliko navrata nisu do kraja uspjeli prelomiti utakmicu pa se Split opasno približio u posljednjih 30 sekundi. No, dominacija u skoku na kraju se pokazala presudnom i Vitamini su odnijeli pobjedu s konačnih 84:80.

HT Premijer liga, polufinale – 1. utakmica, 13. svibnja

Cedevita – Split 84:80 (25:24, 24:19, 21:19, 14:18)

(Cherry 24, Stipanović 13, Musa 13, Nichols 12 – Kedžo 18, Širko 16, Marčinković 15, Scott 13)

Bolje otvaraju Vitamini s 12:5. Obrane nisu baš previše funkcionirale, a oba sastava su bila iznimno šuterski raspoložena. “Žuti” su se uspjeli zadržati u egalu do kraja prve dionice. U 22. minuti Ivica Skelin nakratko odmara svoja dva važna kotačića (Širko i Scott), a to vrlo dobro koriste domaćini sa širim kadrom. Karlo Žganec je osigurao nekoliko važnih napadački skokova, a Džanan Musa i Will Cherry su lagano pogađali i Cedevita bježi na plus deset (40:30). No, odličnu završnicu je odigrao Mateo Kedžo koji u kombinaciji s Marčinkovićem vraća Split u igru (46:43). U zadnjem napadu Ivan Ramljak tricom iz kornera postavlja 49:43 na poluvremenu.

Trio Musa-Nichols-Cherry sjajno otvara drugi dio za novih plus deset Cedevite (56:46), ali “Žuti” se nakon Skelinove minute odmora ponovno vraćaju u igru, ovaj put preko Širka i Kedže (58:54). No ubrzo Will Cherry odlično koristi brzopletost Širka i Filipovića te donosi domaćima plus deset. Ipak, s osam razlike Cedevita ulazi u posljednju četvrtinu.

Međutim, Širko i Marčinković vraćaju Split samo na jedan poen zaostatka (73:72). No, Split iduće četiri minute ostaje bez postignutog poena i Vitamini preko sjajnog Cherryja bježe na 81:74. Vitamini propuštaju mirno utakmicu riješiti kraju. Prvo Filipović pogađa tricu, a zatim i Širko 30 sekundi prije kraja smanjuje na samo minus dva. Musa zatim promašuje tricu, a lopta bježi Širku iz ruku i na kraju Nichols iznuđuje prekršaj i postavlja konačnih 84:80.