Cibona izgubila u Laktašima

Aktualni prvaci Hrvatske, košarkaši Cibone, izgubili su u pripremnoj utakmici igranoj u Laktašima protiv domaćina Igokee rezultatom 82:78. Ovo je bila prva ozbiljnija provjera zagrebačke momčadi u pripremnom razdoblju.

Već u samom početku bilo je vidljivo da će utakmica do samog kraja biti izuzetno neizvjesna, prvih deset minuta završilo je rezultatom 21:21, a na poluvrijeme se otišlo s +1 za Igokeu.

U drugom poluvremenom igrale su se čvrste obrane, nijedna momčad nije napravila značajniju prednost, a pobjednik je odlučen tek u posljednje dvije minute utakmice kada su domaćini bili spretniji i upisali pobjedu.

Kod Cibosa istaknuo se Litavac Sabeckis s 17 poena, ali i Roberto Kovač koji je ubacio identičan broj poena. Međutim, Švicarac hrvatskih korijena još uvijek nije i službeno član Vukova, a pitanje njegovog statusa trebalo bi biti riješeno u narednim danima.

Kod domaćina najbolji pojedinac bio je Sava Lešić s 17 poena, dok je naš Marko Tomas upisao 6 poena.