Cibona izvukla pobjedu

Košarkaši Cibone su u 20. kolu ABA lige ugostili Igokeu iz Aleksandrovca te su nakon velike borbe spasili bodove kod BiH prvaka. Imali su Cibosi ugodnu dvoznamenkastu prednost tijekom treće četvrtine, ali Igokea potpuno preokreće utakmicu. Cibosi su se na kraju uspjeli snaći i uz puno sreće izvući pobjedu. Ratkovica je deset sekundi prije kraja ubacio jedno bacanje, a u posljednjem napadu Marko Tomas odrađuje dobru obranu na Reinhardtu i Zagrepčani se uspijevaju obraniti.

ABA liga, 20. kolo. 11. veljače

Cibona – Igokea  87:86 (24:19, 20:20, 27:22, 16:25)

(Žorić 19 (7sk), Uljarević 14 – Reinhardt 17, Jevtović 16, Rikić 14)

Cibona je bolje ušla u utakmicu, prvu četvrtinu je odigrala dinamičnije od BiH prvaka te je na ulasku u drugu četvrtinu imala pet poena razlike. Druga četvrtina je prošla u izjednačenoj igri, o čemu govori i rezultat druge četvrtine koja je završena rezultatom 20:20.

Nakon predaha, Cibosi nastavljaju igrati dobro, ne dopuštaju gostima da se vrate u utakmicu, nego povećavaju prednost te u zadnjih deset minuta ulaze s prednošću od deset poena razlike. Igralo se rastrčano s obje strane, a u općoj jurnjavi bolje se snalazi naša momčad. Karlo Uljarević unio je živost u redove domaćih pa Cibosi uz Rozića i spomenutog Uljarevića bježe na dvoznamenkastu prednost. Imali su domaćini veliku prednost te su mogli riješiti utakmicu, ali nekoliko otvorenih šuteva nisu pogodili pa Igokea vraća na minus deset poena zaostatka pred početak zadnje četvrtine.

Cibona upada u krizu na početku četvrte četvrtine i kroz nekoliko minuta se prednost topi i polako Igokea vraća utakmicu u egal (76:76). Gosti su poveli, ali i oni propuštaju priliku da privedu utakmicu kraju. Domaćini se izvlače te uz puno sreće ulazi se u zadnjih 20 sekundi s rezultatom 86:86. Gosti rade faul na Ratkovici koji pogađa jedno bacanje, a Cibosi se na kraju uspijevaju obraniti u zadnjem napadu.