Cibona lagano s Hermesom

Košarkaši Cibone pobjedom su otvorili sedmo kolo HT Premijer lige na “gostujućem parketu” protiv Hermes Analitice. Vukovi su s visokih 70:111 porazili gradske rivale u jednosmjernoj utakmici u kojoj su se Analitičari u igri držali tek 10-ak minuta.

U drugoj dionici Cibosi dižu igru na viši nivo. Širi roster s većom fizičkom nadmoći došao je vrlo brzo do izražaja pa su “gosti” u drugoj četvrtini stekli čak 19 poena viška. Odlična igra se nastavila i u trećoj četvrtini u kojoj je momčad Ivana Velića ubacila čak 38 poena na protivničkih 19.

Trener Vukova iskoristio je priliku da odmori igrače iz prve petorke pa su i “rotacijski” igrači dobili nešto veću minutažu nego inače. Zadnjih deset minuta proteklo je u znaku lakšeg treninga, a Filip Bundović je u timskoj pobjedi Cibosa bio najefikasniji sa 17 poena i 9 skokova.

Roko Prkačin ubacio je 13 uz devet skokova i četiri asistencije, a Matic Rebec je za samo 15 minuta igre ubacio također 13 poena uz šest asistencija. Dvocifreni su još bili Novačić i Ramljak po 12 poena, Bilinovac 11 te Ljubičić koji je postigao 10 poena.

Franko Kalpić je s 15 poena predvodio Analitičare.