Cibona zasluženo do 3:0 i naslova prvaka

Košarkaši Cibone obranili su naslov prvaka Hrvatske trećom pobjedom u nizu protiv Zadra, rezultatom 101:83. Zadrani su u 32. minuti utakmice došli na samo minus tri, a onda potpuno stali i dozvolili Ciboni da još jednom uvjerljivo pobjedi za novi naslov prvaka.

[rezultat id=558]

Domaći su košarkaši krenuli u utakmicu serijom 6:3, ali Zadar se ne predaje i sredinom četvrtine prelazi u vodstvo 14:10. Cibona je brzo stigla i prestigla Zadar, a kod rezultata 23:20 probudio se Jerel Blassingame koji s dvije vezane trice donosi svojoj momčadi +9. Prva četvrtina završila je uvjerljivim vodstvom Cibone od 35:22.

Nastavili su domaći košarkaši trpati koš Zadra i u drugoj četvrtini, pa su tako za samo četiri minute igre u tom periodu uspjeli doći do 44 zabijena poena dok je Zadar bio na 29. Izgledalo je u tim trenucima kao da će Cibona bez problema do pobjede, ali bude se tada Zadrani koji četvrtinu završavaju serijom 13:5 i na poluvrijeme odlaze sa samo sedam poena zaostatka.

Cibona je bolje otvorila treću četvrtinu  i odmah na početku otišla na +11. Zadar se vratio na samo četiri poena zaostatka, ali Cibosi su ipak treći period završili s plus osam.

Nije se Zadar predavao u posljednjoj četvrtini, odličnom obranom i dobrom igrom u napadu došli su na samo tri poena zaostatka i onda umjesto da pametno odigraju sljedeća dva napada kojima su mogli ući potpuno u egal, s dva brza promašena šuta za tri Tonija Prostrana, pa promašenom tricom i izgubljenom loptom Marka Ramljaka, Cibona je brzinski otišla na +11, a kasnije i na +20 i riješila pitanje pobjednika. Pitanje je, zašto lopta u trenucima kada je Zadar prijetio nije došla u ruke Ante Delaša koji je bio raspoložen za igru.

Cibona je na kraju zasluženo slavila i osvojila naslov prvaka kojega je proslavila s punom dvoranom navijača. Blassingame najbolji kod Cibone s 20 poena i sedam asistencija, Dario Šarić dodao je 19 uz 12 skokova, a Darryl Strawberry 18.

Kod Zadra koji može biti zadovoljan sezonom bez obzira na poraz najbolji Delaš sa 17 poena i četiri asistencije, 16 poena zabio je Franko Kaštropil, a Prostran 13 uz tri asistencije. Romeo Travis, najbolji igrač Zadra ove sezone oprostio se od Zadarskih navijača s 12 koševa i kako sada stvari stoje sljedeće sezone neće ga više biti na terenu Krešine dvorane.

Finalna serija je završena, atmosfera na utakmicama bila je vrhunska, pune dvorane, bez incidenata nešto je što treba radovati ljubitelje košarke u Hrvatskoj. Sada se okrećemo reprezentativnim akcijama, nadamo se uspješnima.