Dvoboj Šarića i Hezonje, Zubac i Bender samozatajni

Kao i jučer četvorica hrvatskih igrača nastupilo je u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta. Večer je započela duelom između Philadelphija 76ersa i Orlando Magica ujedino i između 2 naša igrača Daria Šarića Maria Hezonje. Konačni rezultat otišao je na stranu domaći na iz Philadelphije 116:105. Orlando je pružao manji otpor u 1. poluvremenu, no to je bilo premalo. Ni povratak Nikole Vučevića od ozlijede (zadnju utakmicu odigrao na badnjak) nije im bio od pomoći. Šarić je ponovno bio starter odigravši 25 minuta te na kraju završio s 11 poena, 6 skokova i 4 asistencije uz slabiji postotak šuta (3/10 iz igre, 1/5 za 3). Unatoč tome Philla izgleda jako dobro (trenutno 7. na istoku s omjerom 32-25) i mogu biti vrlo neugodan protivnik svakome u doigravanju. S druge strane Orlando se i dalje nalazi na dnu iste konferencije kao i 76ersi. Povratak Vučevića i Aarona Gordona značio je preseljenje Hezonje na klupu.

Mario je odigrao solidnu utakmicu s 13 poena i po 2 skoka i asistencije za 25 minuta kao i Šarić. Zanimljivo je to što ga je trener Frank Vogel u početku koristio na poziciji četvorke da bi se poslije prebacio na trojku. Magicu je ovo 5. poraz u nizu, a iduću utakmicu igraju za 2 dana u gostima kod Oklahome. Darija Šarića i 76erse moći ćemo gledati već večeras protiv Washington Wizardsa.

Idući je na parket istrčao Ivica Zubac u gostujućoj utakmici LA Lakersa u Sacramentu protiv slabašnih Kingsa. Utakmica je riješena u 3. četvrtini koju Lakersi dobivaju 25:37 i privode utakmicu u svoju korist rezultatom 108:113. U 11 minuta Zubac je upisao 4 poena (2/4 iz igre) uz 2 skoka. Veseli podatak da je ovo 3. utakmica u nizu u kojoj je odigrao preko 10 minuta. Lakersi iduću utakmicu igraju u gostima kod Atlante, gdje se možemo nadati još jednoj dobroj partiji našeg centra.

Na kraju, pregled zaključujemo utakmicom između Phoenix Sunsa i Portland Trail Blazersa u kojoj je nastupio Dragan Bender. Međutim, nije se iskazao za 25 minuta koliko je proveo na terenu, zabivši 5 poena (šut 2/4) uz 5 skokova po 1 asistenciju i blokadu i 2 izgubljene lopte. Bender, koji je ponovno bio starter,  bi morao biti malo agresivniji u napadu, preuzimajući više odgovornosti, kako bi ponovio dobre utakmice s kraja 1. i početka 2. mjeseca.

Inače, utakmica je obilježena sjajnim individualnim učincima Devina Bookera (30 poena uz 5 zabijenih trica) i All-Stara Damiana Lillarda (40 poena, 9 skokova i 5 asistencija) koji je predvodio svoju momčad do pobjede 104:106 u uzbudljivoj završnici. Sunsi su imali pobjedu 3 minute prije kraja na 97:91, no iskusniji gosti uspjeli su se provući. Ovim porazom Sunsi su završili na zadnjem mjestu zapadne konferencije (preskočio ih je Dallas), a ujedino im je ovo i 9. poraz u nizu. Slijedeću utakmicu igraju u New Orleansu protiv Pelicansa, gdje im neće biti nimalo lako doći do pobjede.