Košarkašice Kvarnera priredile su veliku iznenađenje, nakon dva uvjerljiva uvodna poraza pobjedom protiv favoriziranog Medveščaka poravnale su rezultat u finalnoj seriji na 2-2 i pred njima je majstorica za prvaka Hrvatske.

Medekice su 37 minuta bile u prednost, na ulasku u drugu četvrtinu imale su +11 (21:10), a prvo vodstvo Riječankama donijela je Snježana Čolić na isteku 38. minute.  Ivana Tikvić je izjednačila, a Ružica Džankić je ponovno odvela gošće u vodstvo. Pokazati će se na kraju i posljednje na ovoj utakmici.

Monika Tomljenović iz slobodnih bacanja te Čolićka sa šest ubačaja do kraja utakmice donijele su veliko slavlje igračicama Damira Rajkovića. Snježana Čolić s 27 poena bila je prvo ime utakmice koju je Kvarner dobio rezultatom 52:48 (10:19, 16:13, 14:7, 12:9).

Kako je bilo večeras na Kozali pogledajte u foto galeriji Arsena Miletića.