Garmini dečki na korak do senzacije

Košarkaši Vrijednosnica Osijek slavili su kod kuće protiv Zagrebovog vrtića. Momčad Nikole Garme dodatno je oslabljena odlaskom skoro svih seniora iz momčadi pa su Osječani prije utakmice imali ulogu velikog favorita. Tu ulogu su na kraju uspjeli opravdati. Iako su trebali upisati visoku pobjedu, košarkaši Zagreba opasno su zaprijetili u završnici utakmice. Brokeri su za malo prokockali visokih plus 18 s poluvremena i najvećih plus 23. No, na kraju se pišu važni bodovi i pobjeda kojom su pobjegli na deveto mjesto, dok je Zagreb na 11. mjestu s jednom pobjedom manje.

HT Premijer liga, 14. kolo, 27. siječnja

Vrijednosnice Osijek – Zagreb 76:71 (26:22, 22:8, 21:17, 7:24)

(Vrkić 16, Markulin 15 – Krapić 24, Tomas 13, Palokaj 11(7sk), Radoš 11)

Utakmica sa samo četiri izmjene vodstva. To dovoljno govori o “izjednačenosti” ove dvije momčadi. Gosti su se držali svega 12,13 minuta. Zadnji “dobar” rezultat bio je 30:27 za Osječane kada je uslijedilo “potpuno zamračenje”. Minus tri se pretvorilo i minus 18 na poluvremenu (48:30). U sedam minuta igre Mravi su ubilježili svega tri poena i tada je izgledalo da je priči došao kraj. Pogotovo jer su domaćini odigrali solidnu treću dionicu te još dodatno povećali prednost.

Minus 22 na kraju 30.minute gosti su počeli lagano topiti. 10:0 serijom Zagrepčana uvukla se nervoza u Osječane. Luka Tomas i Ante Krapić odlično vuku Mrave na samo minus četiri minutu i pol prije kraja (73:69). U idućem napadu Markulin gubi loptu i gosti tada propuštaju dvije velike prilike. Krapić promašuje šut za dva, pa nakon skoka u napadu i šut za tri za potpuni povratak u utakmicu.

U nastavku Taylor pogađa dva bacanja, a u stopu ga prati i Markulin pa tako “Brokeri” u penal završnici mirno utakmicu privode kraju.