Šibenik slomio žilave Zabočane

Šibenčani su stigli do još jedne pobjede na domaćem terenu, sveukupno 11. u ovoj sezoni, protiv momčadi Zaboka. U utakmici s dosta izmjena u vodstvu i punoj preokreta na kraju si slavili mladi Šibenčani te tako privremeno zasjeli na drugo mjesto tablice. Zabočani su imali plus osam početkom treće četvrtine, ali “Zulini dečki” su pokazali karakter te su na kraju preokrenuli rezultat te izdržali pritisak gostiju do kraja.

HT Premijer liga, 14. kolo, 27. siječnja

Šibenik – Zabok 77 : 74 (20:15, 21:29, 22:21, 14:9)

(Radovčić 18(5as), Bašić 12, Vitali 11, Pandurić 11(5sk) – Marić 18, Vlaić 12(4sk)

Neugodni gosti odlično su krenuli s uvodnih 0:5, no ubrzo su Šibenčani vratili istom mjerom te poveli s 15:10. Plus pet održali su nakon prvih deset minuta (20:15). U nastavku se bude gosti koji preokreću do poluvremena te kvalitetno nastavljaju i početkom drugog dijela kada bježe na najvećih plus osam (43:51). Šibenčani su uspjeli smanjiti zaostatak i povesti početkom četvrte dionice.
Uslijedilo je zatim zatišje. Kroz četiri “središnje” minute četvrte četvrtine pao je jako mali broj poena. U tvrdoj završnici Šibenčani su uspjeli sačuvati vodstvo.
Vitali i Bašić su u završnici na iskustvo izvukli poene i odveli domaćine na plus pet. Na kraju je Antonio Jordano uspio slobodnim bacanjima smanjiti na konačnih minus tri. Imali su Zabočani posljednji napad i priliku za produžetak, no nisu ga uspjeli iskoristiti na pravi način.
Kvalitetnu je partiju odigrao mladi Radovčić, koji je na kraju završio na 18 poena i pet asistencija, dok je kod gostiju najbolji bio Marić s također 18 koševa.