Gečevski srušio Budućnost, Krka bolja od Partizana, Crvena zvezda razbila Radnički

Papirnati favoriti Budućnost i Partizan doživjeli su poraze na gostovanjima. Budućnost je stradala kod MZT Skopje Aerodroma koje je predvodio maestralni Todor Gečevski, dok je Krka dobrom timskom igrom bila bolja od Partizana. Crvena Zvezda je u dvoboju dvaju srpskih klubova poprilično lako odradila utakmicu protiv Radničkog te je na kraju slavila s čak 37 koševa razlike.

MZT Skopje Aerodrom – Budućnost 78:71 (24:11, 44:28, 64:52)

MZT Skopje Aerodrom: Gečevski 27, Sinovec 11, Lučić 10, Davis 10, Otašević 9, Kostoski 4, Čekovski 3, Markovski 2, Reynolds 2.

Budućnost: Ćapin 14, Popović A. 14, Popović M. 9, Akindele 8, Šehović 6, Subotić 6, Komatina 4, Vitkovac 4, Coleman 4, Mihailović 2.

Igrači MZT-a silovito su krenuli u prvu četvrtinu nošeni bučnim navijanjem svojih navijača. Prvu su dionicu dobili s visokih 13 poena razlike. Uspjeli su domaći košarkaši početkom druge četvrtine otići i na najviših do tog trenutka +16 na utakmici, ali Budućnost uspijeva na tri minute do poluvremena smanjiti na samo minus sedam. Posljednje tri minute opet na strani MZT-a, koji na poluvremenu ima 16 poena razlike.

Početkom treće četvrtine MZT odlazi na najviših 18 poena prednosti na susretu. Igrači Budućnosti do kraja trećeg dijela smanjuju na dostižnih -12 uoči odlučujućih 10 minuta utakmice.

Budućnost je u posljednjem periodu iz minute u minutu smanjivala prednost, a nešto više od dvije minute do kraja susreta s pogođena dva slobodna bacanja Aleksandra Ćapina došli su na samo minus jedan, točnije 72:71. Pokazalo se na kraju da su ta bacanja Ćapina na kraju bila i posljednji poeni gostiju na susretu. MZT je slavio pobjedu 78:71 na krilima odličnog veterana Gečevskog koji je postigao 27 poena, uhvatio je 10 skokova, podjelio tri asistencije, za dva poena je gađao 10 od 13, slobodna bacanja 4:4, a valorizacija mu je bila čak 39 indeks bodova. Kod Budućnosti Ćapin 14 koševa uz četiri skoka, tri asistencije i ukradene lopte, a dobar je bio i Aleksa Popović s 14 poena i sedam skokova.

Krka – Partizan 60:52 (16:12, 24:25, 42:36)

Krka: Murič 17, Armstead 13, Klobučar 8, Buljan 7, Lapornik 6, Rojc 6, Booker 2, Pavić 1.

Partizan: Lauvergne 13, Bogdanović 12, Kinsey 12, Musli 9, Milosavljević 5, Gagić 1.

Lošu napadačku utakmicu odigrali su Krka i Partizan. Krka je do pobjede došla zaustavivši najboljeg igrača Partizana, Lea Westermanna koji je u 34 minute provedene u igri ostao bez koša uz šut iz igre 0:4 uz  pet skokova, četiri asistencije, ali i četiri izgubljene lopte.

Prvi je period pripao Krki, završilo je 16:12. Drugu četvrtinu Partizan je odličnom obranom dozvolio igračima Krke samo osam postignutih poena, a zahvaljujući tome gosti iz Beograda na poluvremenu vode 24:25.

Krka je uzvratila u trećoj četvrtini dobivši je s 18:11 pa u posljednji period ulazi s šest koševa viška. Partizan je na tri minute do kraja susreta uspio doći na pet poena zaostatka, ali bliže nije mogao pa je pobjeda ostala zasluženo u Novom Mestu. Krku je do pobjede vodio Edo Murič s 17 koševa i osam skokova, dok je Malcolm Armstead zabio 13 uz pet skokova i asistencija, ali i loš šut iz igre 5:17. Kod Partizana Joffrey Lauvergne 13 poena i šest skokova, Bogdan Bogdanović i Terence Kinsey zabili su po 12 koševa.

Crvena zvezda Telekom – Radnički 88:51 (22:11, 44:21, 64:31)

Crvena zvezda Telekom: Cvetković 8, Mitrović 4, Lazić 9, Blažić 8, Simonović 5, Marjanović 17, Radenović 2, Ristić 4, Tejić 1, Nelson 4, Jenkins 14, Schilb 12

Radnički: Seeley 1, Janković, Lešić 8, Jović 2, Stevanović, Mlađan 4, Kalinić 1, Yarou 11, Dimić 10, Balmazović 6, Jevtović 2, Marinović 6

Crvena Zvezda odigrala je fantastičnu utakmicu u oba smjera i zasluženo slavila protiv Radničkog visokom razlikom. Od samog početka bilo je jasno koji je naputak Dejan Radonjić dao svojim igračima, a on je bio da zatvore i odsjeku Marinovića. Odlično je taj zadatak obavio Nelson. Radnički se dobro držao do osme minute prve četvrtine, ali tada su crveno bijeli ubacili u brzinu više. Do kraja prve dionice igre napravili su seriju 10:0 koja je zaključena tricom Jake Blažiča s istekom vremena.

Utakmica je tu bila riješena, ali igrači Zvezde nisu usporavali. Konstantnim rotacijama trener domaćih održavao je visoki ritam u obrani, a na drugom kraju terena uvijek se stvarao igrač viška. Ispod obruča je dominirao Boban Marjanović koji je na kraju imao 17 poena te bio najbolji strijelac utakmice.

Konačni rezultat zaista jest omjer snaga na terenu, barem onaj omjer koji su ove dvije ekipe večeras pokazale. Bezidejan i zaustavljen Radnički mogao je proći i gore, a njihov nominalno najbolji igrač Marinović je iz igre šutirao 0/10.