Goran Suton MVP Lige prvaka

Hrvatski centar Goran Suton proglašen je najkorisnijim igračem 13. kola Lige prvaka, natjecanja pod okriljem FIBA-e. Sutonov Estudiantes upisao je tijesnu pobjedu na domaćem terenu protiv turskog Banvita. Utakmica je bila vrlo zanimljiva, puna preokreta. Prvo su domaćini praktički u prvoj četvrtini “riješili utakmicu” s 32:10 nakon deset minuta igre. U drugom dijelu je došlo do opuštanja koje su Turci za malo iskoristili. U kriznim trenucima španjolske momčadi istaknuo se upravo Suton koji je u posljednjoj četvrtini ubacio 11 od svojih 25 poena ukupno.

Tome je pridodao i 12 skokova, tri asistencije te po jednu blokadu i ukradenu loptu. To mu je donijelo visoki valorizacijski indeks 34 i nagradu za MVP-a 13. kola.

Estudiantes-Banvit 78:73

(Suton 25p,12sk – Caloirao 23p, Vidmar 11p, 10sk)