Hermes u završnici slomio Brokere

Važna pobjeda Analitičara na domaćem terenu protiv osječkih Vrijednosnica. Zagrepčani su svih 40 minuta bili bolja momčad. Iako su u nekoliko navrata imali osjetniju prednost, Osječani se nisu predavali, ali na kraju je presudila mini serija domaćih s početka posljednje dionice kada su uspjeli pobjeći na deset razlike i tako otkloniti sve dvojbe. Na kraju su Brokeri ublažili poraz pa je završilo sa 82:76 u korist Hermesa.

HT Premijer liga, 30. ožujka

Hermes Analitica – Vrijednosnice Osijek 82:76 (24:20, 15:18, 23:19, 20:19)

(Rajić 23 (10sk), Perić 20 – Došen 14, Šarac 12(5as))

Na početku raspoloženi Perić i Krstanović donose plus osam, najveću prednost, Zagrepčana u prvoj četvrtini. Ali u završnici prvih deset minuta Aljoša Šarac veže par napada pa se na dvominutni odmor odlazi s 24:20. Julian Rajić na otvaranju druge dionice donosi Hermesu plus osam, ali Taylor i Tomsick vraćaju Brokere u igru nedozvolivši Analitičarima značajnije odvajanje. Početkom drugog dijela ponovno ista priča. Svoboda i Krstanović ovaj put donose najvećih deset razlike domaćoj momčadi u 26. minuti, ali ponovno se na kraju četvrtine Osječani drže na životu (62:57), i to zahvaljujući faul-košu Vrkića i trici Došena.

Šarac otvara s tricom i smanjuje na minus dva (62:60), i to je praktički bilo sve od gostujuće momčadi. Prednost Zagrepčana polako raste. Trio Svoboda-Krstanović-Rajić mini serijom donose 71:62 Hermesu. Iako je bilo pokušaja Brokera, Analitičari ipak lome utakmicu u svoju korist i na kraju odnose zasluženu, ali iznimno važnu pobjedu u borbi za opstanak u premijerligaškom društvu. Brokeri su u posljednjoj minuti uspjeli samo ublažiti poraz.

Julian Rajić je na kraju završio susret s double-double učinkom (23 poena i 10 skokova), a imao je odličnu potporu ostatka ekipe, i to redom Perića (20), Svobode i Garafolića (oba po 13) te Krstanovića (11 poena i 7 skokova). S druge strane, kod gostiju, nije bilo previše raspoloženih igrača. Arian Došen se istaknuo s 14 ubačaja, a vrijedi istaknuti još učinak Šarca – 12 poena i pet asistencija te finskog reprezentativca Carla Lindboma koji je uz 11 poena ostvario i osam skokova.