Hrvatska i drugi put svladala Švicarsku

Hrvatska seniorska košarkaška reprezentacija jučer je odigrala drugu prijateljsku utakmicu u Osijeku, protivnik je kao ponovno bila Švicarska, a hrvatski su košarkaši slavili rezultatom 79:66.

Utakmica je bila zatvorena za javnost, no uspjeli smo doći u posjed statističkog izvještaja, te već iz samog rezultata vidimo da je bilo izjednačenije nego u prvom susretu koji je završio pobjedom Hrvatske 85:60.

Hrvatska – Švicarska 79:66 (21:22, 17:8, 20:6, 21:30)

Marčinković 20, Andrić 17, Ukić 14, Simon 8, Planinić 6, Žorić 6, Babić 3, Markota 2, Rudež 2, Pilepić 1

Nakon prve četvrtine Švicarci su imali prednost 22:21, ali sljedeće dvije četvrtine u potpunosti pripadaju hrvatskim košarkašima te prednost raste od +8 na poluvremenu (38:30) do +22 na kraju treće četvrtine (58:36). Očito je na kraju uslijedilo opuštanje hrvatskih igrača te su Švicarci uspjeli smanjiti zaostatak na konačnih 79:66.

Sjajno je odigrao Pavle Marčinković koji je postigao 20 poena (šut 7/8) i uhvatio 6 skokova, a imali smo još dvojicu dvoznamenkastih košarkaša, Lukšu Andrića sa 17 poena te Roka Ukića sa 14. Ponajveću minutažu (31 minutu) dobio je Luka Babić koji je susret završio s 3 poena, 5 skokova i 3 asistencije. Ovoga puta u igru nisu ulazili Bojan Bogdanović, Rok Stipčević i Ivan Ramljak.

Najveći problem po našu obranu predstavljao je Mlađan koji je ubacio 30 poena, dok je Ramseier susret okončao s 12 poena.

Možemo još dodati kako će naši reprezentativci sutra (28. srpnja) od 12 sati i 30 minuta u prizemlju trgovačkog centra Portanova Osijek održati druženje s građanima i posjetiteljima na kojemu će, između ostalog, reprezentativci dijeliti naljepnice s potpisima.