Iznimno važno slavlje Portlanda, Hezonja dvocifren

Iznimno važnu pobjedu u lovu doigravanja upisali su noćas košarkaši Portland Trail Blazersa protiv Philadelphia 76ersa, a važnu ulogu u ovom slavlju imao je i Mario Hezonja, dok je prvo ime susreta svakako bio Damian Lillard.

Uvodni dio utakmice u potpunosti je pripao Blazersima, koji su na kraju prve četvrtine vodili s čak +14. Ipak, drugih dvanaest minuta donijelo je iznimno efikasnu igru, u kojoj su se bolje snašli Sixersi. Isto tako, početkom drugog poluvremena momčad iz Philadelphije bila je bolja pa smo u zadnji dio dvoboja ušli u egalu. Međutim, Blazersima je pobjeda bila neophodna te su na krilima Lillarda istu i upisali rezultatom 124:121.

Hezonja je na parketu proveo 25 minuta i ubacio 12 poena (šut iz igre 5/10) uz 7 skokova i 2 asistencije. Damian Lillard u potpunosti se iskupio za promašena slobodna bacanja u prošlom susretu sa svojim 51 poenom, šut mu je bio 16/28, a podijelio je 7 asistencija.

Sixersi zaista nema sreće, nakon ozljede Bena Simmonsa, noćas se ozlijedio i Joel Embiid, napustivši parket nakon samo 5 minuta igre. Najbolji pojedinac u njihovim redovima bio je Richardson s 34 poena.