Jolly lako preko Križevaca

Na otvaranju drugog dijela sezone A1 lige, šibenski Jolly JBŠ na domaćem terenu je porazio Križevce te se tako osvetio protivnicima za poraz u prvom kolu. Bila je to jednosmjerna utakmica i na terenu je postojala samo jedna ekipa.

Jolly – Križevci 96:58 (29:7; 53:24; 70:41)

Jolly JBS: Gulam 8, Roso 2, Miegel 19, Katura 19, Kozić 3, Vrlika 11, Surina, Bubalo 12, Vrsaljko 7, Perković 3, Cinac 12.
Križevci: Konjević 11, Matoić, Palčić 2, Palac, Čusek 11, Proleta 2, Fodor 15, Kapelari 4, Maslić 2, Gašpar 5, Jurjević 2, Kapusta 4

Domaćin je očito sabrao redove nakon turbulentnog prvog dijela sezone i najavio pohod na Ligu za prvaka. Već na isteku prve dionice na Bankari su vodili 22 razlike. Iako nikog ne treba otpisati unaprijed, bilo je jasno će gosti teško do slavlja. Do poluvremena je prednost narasla na plus 29 i tu smo slobodno mogli reći da je utakmica bila gotova.

Bila je to idealna prilika treneru Anđelku Matovu da isproba neke nove kombinacije koje će mu trebati u nastavku sezone. Treća dionica završena je također kao i poluvrijeme, s plus 29, a do kraja utakmice prednost je narasla na velikih 38 razlike. Utakmica je završena rezultatom 96:58.

Jolly je na omjeru 6-4, a današnji rezultati mu nisu išli na ruku. Momčadi iz donjeg doma ljestvice bile su blizu pobjeda nad favoritima, ali to se ipak nije dogodilo. U 11. kolu na Baldekinu nas očekuje derbi jer u goste stiže Zagreb. Križevcima je ovo 7. poraz u nizu, a pobjedu bi konačno mogli dočekati u sljedećem kolu kad im u goste stiže oslabljeni, ali nikako bezopasni Slavonski Brod.