Jolly preko Slavonskog Broda do prvog slavlja

U susretu trećeg kola A1 lige Jolly je na Baldekinu svladao momčad Slavonskog Broda. Gosti su se dobro držali prvo poluvrijeme, no u nastavku je prevladala kvaliteta domaćih.

Jolly JBŠ – Slavonski Brod 80:68 (19:20; 46:41; 63:49)

Jolly: Gulam 3, Roso, Willhite, Katura 4, Kozić, Vrlika, Ross 18, Mrva 16, Naletilić, Peršić 20, Bubalo 13, Cinac 6.
Slavonski Brod: Smital, Šljuka 5, Šango 19, Živković 6, Blažević 7, Fodor 15, Hajdić 5, Soldo 3, Kristijan, Karlović 8.

Favorizirani Jolly bolje je otvorio utakmicu, a nakon šest minuta igre vodi sedam razlike. Ipak, pad koncentracije domaćih vješto koriste gosti koji prvu četvrtinu završavaju minimalno u svoju korist. Slavonci su držali priključak do 14. minute kada Bankari na krilima Ronalda Rossa i Dalibora Peršića rade 11:0 za prednost od 11 razlike. Do kraja poluvremena uporni Brođani smanjili su zaostatak te se na veliki odmor odlazi s rezultatom 46:41.

U nastavku utakmice je prevladala očita kvaliteta domaćih te duža i bolja klupa. Gosti su vidljivo fizički pali, a prednost Jollya je rasla. Na koncu treće dionice vodili su 63:49. Polaganjem Dine Cinca u 33. minuti domaći bježe na maksimalnih 19 razlike. Do kraja gosti su uspjeli smanjiti na prihvatljivih 80:68.

Ovom pobjedom šibenska momčad najavila je izlazak iz krize, a u sljedećem kolu putuje u Dardu po novu pobjedu. Nakon lošijih predstava probudio se prvi centar Domagoj Bubalo, a Ross je pokazao nije zaboravio igrati.

Slavonski Brod je i dalje prikovan za dno ljestvice bez pobjede, a po prikazanoj igri tako će i ostati do daljnjeg jer u sljedećem kolu idu u goste odličnom Zagrebu. Franko Šango s 19 poena (15 u prvom dijelu!) se pokazao kao pojačanje, ali za nešto više bit će potreban još koji novi igrač.