Zadar izgubio na domaćem parketu od debitanta

Zadar je u dvorani Krešimira Ćosića u sklopu petog kola regionalne lige ugostio momčad Mega Vizure. Obje momčadi su prije ove utakmice bile na omjeru 1-3 te su zauzimale tek jedno mjesto iznad dna ljestvice. Utakmica je bila izuzetno važna za obje ekipe. Gosti su pobjedili, a Zadrani nije pomogla niti odlična igra Marka Šutala.

Zadar – Mega Vizura 75:81 (16:13, 39:35, 64:59)

Zadar: Bašić, Ivanov 6 ( 11sk), Kraljević 10, Lawrence 4, Sobin, Dugum, Ramljak 5, Batur 10, Dijan 2, Car 5, Prostran 2, Šutalo 31

Mega Vizura: Reljic, Krstic 1, Dangubic 10, Avramovic 5, Micic 17, Lukovic 3, Radovic 6, Miljenovic 8, Veljkovic, Jokic 16, Varda 15, Tijanic

Prvih šest minuta utakmice igralo se koš za koš, a zatim Zadar radi mini-seriju 5:0 i prvi puta se odvaja, nakon koševa Šutala na semaforu je pisalo 12:7. Mega se brzo vratila u egal te dobrom igrom u obrani postigla balans do kraja prve četvrtine koja je završena 16:13 u korist domaćina.

Zadrani s dvije trice otvaraju nastavak utakmice i još jednom bježe gostima iz Srbije. Vrlo je dobar bio zadarski mladi dvojac Ivan Batur i Toni Prostran, a upravo nakon poena ovog zadnjeg domaći odlaze na prednost od dvanaest razlike, točan rezultat je bio 29:17. Nažalost sredinom druge dionice dešava se očit pad koncentracije kod Zadra i gosti se serijom 9:0 vraćaju u utakmicu. Važnu ulogu u prvom poluvremenu za goste imao je iskusni centar Ratko Varda, koji je u tom periodu zabio deset koševa.

Na veliki odmor se ipak otišlo sa zadarskom prednosti, a bilo je 39:35.

Bolje Mega otvara nastavak i s 4:0 gosti izjednačavaju rezultat. Tada Zadar ubacuje u brzinu više i preko Kraljevića, Ivanova i Cara odlaze na, opet, lijepih 59:52. Kada bi god gosti došli u ravnomjeran položaj domaća ekipa bi odigrala par dobih minuta i opet se rezultatski odvojila.

Isto je bilo i na drugoj strani, Zadar bi napravio par dobrih stvari u napadu, ali upropastili bi to na drugoj strani. Tako je bilo i na početku posljednje dionice igre. Nakon što je ponovo bilo plus sedam, Megu u igru vraća Jokić koš-faulom. Vrlo dobro su gosti igrali u obrani, a to je rezultiralo mnogim pogreškama zadarske momčadi. Razigrao se Jokić u posljednjoj četvrtini, a nakon njegove trice bilo je 68:68 pet minuta do kraja susreta.

Zadrani su tada potpuno blokirali i gosti rade seriju 8:0. Nastavili su dobro igrati u obrani, a i iskoristili su svoje prilike na suprotnoj strani terena što je bilo dovoljno za trijumf.Nažalost po domaćine zadnji povratak Mega Vizure bio je i presudan.

Sljedeće kolo Zadrani gostuju u Novom Mestu kod Krke gdje će tražiti svoju prvu pobjedu na strani u ovoj sezoni.