Košarkaška dijaspora: Reprezentativci odlični

Diljem Europe krenula su košarkaška natjecanja po nacionalnim ligama, a Hrvatska je diljem Starog kontinenta zastupljena sa devedesetak što igračkih, što trenerskih imena. Također, raste nam kolonija na arapskom poluotoku, a u Zemlji izlazećeg sunca Japanu zastupljeni smo s po jednim trenerom i igračem. Portal Crošarka će Vam svakog utorka donositi tjedni pregled njihovih nastupa po nacionalnim prvenstvima, a ukoliko smo nekoga izostavili, unaprijed se ispričavamo i molimo da nam ime toga igrača napišete u komentaru ispod teksta, na Facebook stranici ili pošaljete na mail crosarka@gmail.com. Pa krenimo s prvim izdanjem…

AUSTRIJA

Dragons St. Polten – UBSC Graz 78:72

Milan Stegnjaić – 37 min, 14 p, 6 sk, 1 as, 2ol

Allianz Gmunden – Redwell Gunners 83:86

trener Krešimir Bašić

Furstendfeld Panthers – Kapfenberg Bulls 96:90

trener Ante Perica

BELGIJA

Brussels – Oostende 68:86

Andrija Stipanović – 24 min, 11 p, 5 as, 4 sk, 2 ol

Dario Giergia – trener

BUGARSKA

Cherno More – Lukoil Academic 63:71

Pavle Marčinković – nije u sastavu

Jure Lalić – 16 min, 11 p, 4sk,

GRČKA

Ikaros – Apollon Patras 72:64

Alen Trepalovac – 9 min, 3 p, 1 sk

Panathinaikos – Palenefsinia 74:35

Roko Leni Ukić – 7 min, 5 p, 1 sk

GRČKA DRUGA LIGA:

Koroivos – Arkadikos 70:62

Petar Ćosić

ITALIJA

Umana Venezia – Sutor Montegranaro 102:68

Hrvoje Perić (Ven) – 15 min, 10 p, 1 sk, 2 as, 1 ol, 1 bl

Željko Šakić (Mon) – 32 min, 9 p, 5 sk, 2 as, 1 ol

Vanoli Cremona – Granorio Bologna 82:87

Šime Špralja – 9 min, 7 p, 2 sk

TALIJANSKA DRUGA LIGA:

Novipiu Casale – Upea Capo d’Orlando 70:59

Sandro Nicević – 19 min, 10 p, 4 sk, 1 bl

IZRAEL

Galil Gilboa – Maccabi Rishon 84:60

Drago Pašalić – 21 min, 9 p, 9 sk, 1 as, 1 bl

JAPAN

Wakayama – Mitsubishi D.D. 84:71

trener Željko Pavličević

Kumamoto – Tsukuba 74:79

Ljubiša Vrcelj – 26 min, 14 p, 9 sk, 1 as, 1 ol

MAĐARSKA

PVSK PannonMarso NYKK 73:69

Veljko Budimir (Pan) – 34 min, 21 p, 9 sk, 3 as

Matija Poščić (Mar) – 24 min, 6 p, 10 sk

Kaposvari – Jaszberenyi 81:72

Hrvoje Puljko – 34 min, 18 p, 4 as, 2 sk

NIZOZEMSKA

Matrixx Magixx – GasTerra Groningen 60:63

trener Ivica Skelin

NORVEŠKA

Froya Basket – Gimle BBK 74:72

Igor Sedlar (Gim) – 37 min, 10p, 7sk

NJEMAČKA

TBB Trier – Walter Tigers 79:71

Luka Buntić – nije bio u sastavu

MAC – Ratiopharm 66:98

Hrvoje Kovačević – 29 min, 11 p, 1 as, 1 ol

trener Silvano Poropat

Bremerhaven – Brose Basket 74:86

Damir Markota – 23 min, 8 p, 8 sk, 2 as,

S. Oliver Basket – Alba Berlin 67:75

Leon Radošević – 27 min, 11 p, 5 sk,

Ludwigsburg – NY Phantoms 79:77

Mario Stojić – 21 min, 13 p, 2 sk, 3 as, 1 bl

NJEMAČKA DRUGA LIGA

Bayer Giants – ETB Whnbau 66:70

Marco Buljević – 24 min, 7 p, 4 sk, 1 as, 3 ol

Giessen 46ers – Kirchheim 65:78

Ivan Buntić – 8 min, 6 p, 2 sk, 1 ol

POLJSKA

Stabill Jezioro – Slask Wroclaw 74:89

Franjo Bubalo – 1 min, 2 p, 1sk

RUMUNJSKA

Steaua – Pitesti 55:67

Pankracije Barać – 34 min, 17 p, 3 sk, 3 as, 2 ol

Ante Krapić – 31 min, 11 p, 6 sk, 1 ol

CSU Subiu – U. Mobitel 73:61

Matija Češković – 28 min, 10 p, 1 as, 1 ol, 6 il

RUSIJA

Krasny Oktyabr – Khimky 80:96

Marko Popović – 26 min, 8 p, 7 as, 1 sk

Krešimir Lončar – nije bio u sastavu

Lokomotiv Kuban – Lyetuvos Rytas 51:66

Krunoslav Simon – 21 min, 10 p, 3 sk, 1 as, 1 bl

SLOVAČKA

Komarno – Iskra Svit 83:85

Andrija Hrkač – nije ulazio u igru

Saša Janković – 19 min, 3 p

Željko Novak – nije ulazio u igru

Inter Bratislava – Prievidza 66:59

Marko Batina – 22 min, 2 p, 2 as

Dražen Klarić – 31 min, 25 p, 4 sk

trener Krunoslav Krajinović

Nitra – Banska Bystrica 87:58

Matej Karlović (Nit) – 13 min, 4 p, 2 as

Sven Smajlagić (Nit) – 31 min, 22 p, 3 sk, 2 ol

Luka Vlaić (Ban) – 11 min, 1 sk

SLOVENIJA

Rogaška – Helios 47:67

Jozo Brkić (Rog) – 22 min, 17 p, 3 sk

Igor Marić (Hel) – DNP

Union Olimpija – Crvena zvezda 61:62

Dražen Bubnič (UO) – 4 min

Paolo Marinelli (UO) – DNP

Jakov Vladović (UO) – 14 min, 2 p, 1 sk, 1 as

Mega Vizura – Krka 78:74

Zvonko Buljan (Krka) – 10 min, 7 p, 2 ast

Splosna plovba – Zlatorog 91:84

Frano Marasović (Zla) – DNP

Elektra – Geoplin 64:78

Stipe Modrić (Geo) – 37 min, 21 p, 4 st, 3 as, 3 sk

Vjeran Soldo (Geo) – 16 min, 11 p, 3 sk

ŠPANJOLSKA

Estudiantes – Valladolid 80:66

Marko Banić – 21 min, 16 p, 5 sk, 2  bl, 2 il

Obradorio – Bruixa 71:88

Mario Delaš – 19 min, 10 p, 4 sk, 1 as, 2 ol

Juventut – Barcelona 80:83

Mario Hezonja – 3 min, bez učinka

Ante Tomić – 15 min, 13 p, 7 sk, 1 as

Zaragoza – Canarias 60:66

Damjan Rudež – 31 min, 19 p, 2 sk, 4 as

Fuenlabrada – Bilbao

Fran Pilepić – 9 min, 2 p, 1 ol

Zoran Vrkić – nije bio u sastavu

Real Madrid – Kutxa Laboral 105 – 72

Dontaye Draper – 9 min, 1 p, 3 as, 2 ol

Valencia – Gipuzkoa 87:58

trener Velimir Perasović

ŠPANJOLSKA DRUGA LIGA

Cocinas.com – Andorra 56:109

Ante Gospić – 14 min, 2 p, 1 sk

ŠVEDSKA

Jamtland – Sodertalje 73:89

Toni Bizaca – 19 min, 7 p, 6 sk, 2 as

Dino Butorac – 31 min, 12 p, 3 sk, 2 as, 1 ol

Eco Orebro – Solna 78:79

Mario Pešut (Eco) – 39 min, 17 p, 7 sk, 10 as, 1 ol

ŠVICARSKA

Lugano Tigers – Starwings 109:79

Marin Bavčević (Lug) – 21 min, 2 p , 1sk, 1 as

Robert Devičić (Star) – bio u sastavu, nije nastupio

Neuchatel – Fribourg 85:58

Marko Kraljević – 2 min, bez učinka

Bancourt – El Massagno 90:83

Luka Vertel – nije bio u sastavu

Geneve Lions – Monthey 83:70

Andrej Štimac – 33 min, 19 p, 5 sk, 4 as, 1 ol

Ivan Rudež – trener

TURSKA

Turk Telekom – Royal Hali 85:83

Lukša Andrić – 26 min, 22 p, 9 sk, 1 as, 1 ol, 4 il

Josip Vranković – trener

Fenerbahče UlkerAnadolu Efes 84:65

Bojan Bogdanović (Fen) – 27 min, 24 p, 1 sk, 2 as

Luka Žorić (Fen) – 12 min, 7 p, 4 sk

Zoran Planinić (Ana) – 21 min, 3 p, 4 as, 2 sk

Stanko Barać (Ana) – nije bio u sastavu

Galatasaray – Bešiktaš 87:82

Tomislav Ružić – 12 min, 2 sk

Banvit BK – Tofas 86:70

Rok Stipčević – 20 min, 2 p, 2 as

TURSKA DRUGA LIGA:

Pamukkale – Istanbul DSI 75:69

Nenad Delić – 38 min, 26 p, 11 sk, 5 as

UJEDINJENO KRALJEVSTVO

Newcastle – Glasgow Rocks 98-70

Fran Urli – 28 min, 12 p, 7sk, 1 as, 3 ol

Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima

Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada