Kvarner na krilima Radića slomio Split

U susretu 10. kola A1 lige na Gripama su snage odmjerili Split i Kvarner. Bolji su bili gosti koji su utakmicu riješili u posljednjih par minuta prvenstveno zahvaljujući sjajnoj predstavi Ivice Radića. Na kraju je završilo s rezultatom 73:84 za Kvarner.

Split – Kvarner 2010 73:84 (17:21; 35:36; 57:54)

Split: I. Jukić 2, Katić 17, Filipović, Matić 2, Mimica 16, Kotrulja, Vučić, J. Jukić 12, Subotić 24, Dominović, Kujundžić.

Kvarner 2010: Stipčić 6, Širko, Veljačić, Šamanić 10, Škifić 9, Čakarun, Krivec 6, Salamun 11, Boban, Radić 33, Mustapić 5.

Sjajno su otvorili utakmicu domaćini. Mladi Luka Katić i iskusni Srđan Subotić su praktički sami doveli Split na 14:6 nakon osam minuta igre. No, vratili su se brzo gosti u igru. Bojan Krivec te Jure Škifić su preokrenuli rezultat u korist Kvarnera te se na kratak odmor otišlo s rezultatom 17:21, koji je postavio novopridošli Jakov Mustapić za goste.

Nastavak susreta pružio je jedan na jedan okršaj između Subotića i Ivice Radića. Naime, do kraja treće četvrtine oba su ubacila po 20 poena. Subotić je i dobro razigravao (pet asistencija), a Radić je dominirao pod košem i poenima i skokovima. Tako da su druga i treća četvrtina uglavnom odigrane u egalu, uz manja rezultatska odstupanja.

Tako je bilo sve do 37. minute kada je Radić s četiri koša u nizu te Šamanić tricom dovode Kvarner na plus osam. Pokušao je Subotić uzvratiti, no ponovno su Radić i Šamanić zakucavanjem i tricom doveli goste na 66:75 što je u konačnici i presudilo susret. Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Radić s 33 koša i 14 skokova te Salamun s 11 ubačaja. Kod Splita je najbolji bio Subotić s 24 poena, a odličan je bio i mladi Luka Katić koji je ubacio 17 koševa.