A2 Jug: Lider se provukao u Sukošanu, ponovno sjajni Zonjić

U A2 ligi Jug proteklog je vikenda odigrano 19. kolo. Kolo je to u kojem su favoriti ubilježili pobjede, najuvjerljiviju Sonik Puntamika, a najtijesniju lider prvenstva Jazine Arbanasi.

Njihov najveći konkurent Mislav bio je slobodan u ovom kolu, pa se u završna tri kola ulazi s pobjedom prednosti zadarskog sastava, ali i s boljom međusobnom razlikom Jazina, tako da igrači trenera Nevena Plantaka moraju izgubiti dvije utakmice do kraja prvenstva da bi košarkaši Mislava preuzeli vrh ljestvice.

Sonik Puntamika uvjerljivo je savladala mladi sastav Trogira. U legendarnim zadarskim Jazinama su ubilježili pobjedu 112:93 uz čak 31 poen Marina Kneževića i 23 Marka Jurice. Puntamičani su zaključili prvu četvrtinu vodstvom 38:18, da bi se već u drugoj opustili što gosti koriste za odlazak na veliki odmor sa samo tri poena zaostatka. Međutim, u drugom poluvremenu stvari sjedaju na svoje mjesto, kvaliteta zadarskog sastava dolazi do izražaja, pa momci u zelenim dresovima ovom pobjedom zadržavaju treću poziciju na tablici. Kod Trogira je vrlo dobru partiju uz 24 ubačena koša pružio Hrvoje Jurić.

Još jednu fenomenalnu utakmicu odigrao je košarkaš Omiš-Čagalj toursa Mateo Zonjić na gostovanju kod Adriatic-Splita. On je u pobjedu svoje momčadi 86:98 ugradio čak 55 koševa, što je ovosezonski rekord ovog natjecanja. Omišani su se dugo mučili, ali u završnici susreta ipak stigli do nakon uvjerljive pobjede nad fenjerašem, za kojeg je 20 poena ubacio Domagoj Milardović.

A u sukošansku školsku dvoranu iz desetak kilometara udaljenog Zadra stigli su košarkaši Jazine-Arbanasa i dobro se namučili za pobjedu nad svojim sinoćnjim domaćinima. Igrači Sukošana iskoristili su opušten ulaz gostiju u utakmicu i uspostavili vodstvo kroz cijelu prvu četvrtinu. Ulaskom kapetana Marka Atelja košarkaši Jazina zaigrali su ozbiljnije u obrani, što se odmah reflektiralo i u napadačkom djelu, gdje je Roko Čiklić preuzeo stvar u svoje ruke, pa se na poluvrijeme odlazi s prednošću gostiju 28:42. U drugo poluvrijeme gosti ulaze s nekoliko pogrešaka, Sukošanci njuše krv i na krilima svog najboljeg igrača Ante Devića sustižu prednost Jazina, te ih do kraja susreta drže u neizvjesnosti, nekoliko puta i preuzevši vodstvo. Ipak, u posljednje dvije minute ponestalo je snage i koncentracije kod Sukošana, što gosti koriste i dolaze do pobjede 68:72. Na koncu je najbolji strijelac Jazine-Arbanasa ponovno bio Čiklić s 29 poena, a Josip Ceranja dodao je 15. Kod domaćina je Dević ubacio 24 uz pregršt sjajnih proigravanja za suigrače, dok je 14 poena dodao Marino Grabovac.

Solin je na svom parketu sa 62:67 poražen od Adriatica. Bila je to utakmica s velikim varijacijama u igri oba sastava, a u tome su se očito bolje snašli gosti i u završnici osigurali vrijednu pobjedu, kojom ostaju na četvrtom mjestu ljestvice. Luka Katić bio je najbolji strijelac domaćina sa 16 koševa, a za goste je 30 poena ubacio Hrvoje Marin.

Dubrovčani su i dalje u pozitivnom nizu, nakon što je u Dvorani Gospino polje pala i momčad Cetine. Dubrovčani su bili bolji takmac od samog početka do kraja susreta i na kraju ubilježili svoju osmu ovosezonsku pobjedu, slavivši sa 73:57. Domaćine je sa 16 koševa predvodio Petar Dubelj, a kod gostiju se s 13 poena istaknuo Jakov Bilobrk.