Lupice furioznom igrom do pobjede

Treće kolo MEL-a košarkašicama Novog Zagreba dovelo je Trnsko “Pieštanske Čajke”. Bio je to “još jedan dan u uredu” za Lupice koje niti u jednom trenutku nisu dovele pobjedu u pitanje i visoko su slavile 94:51… Osim uvjerljive pobjede zadovoljstvo na licima izazvalo je i nekoliko sjajnih akcija i proigravanja koje su pokazale da će se ove godine u Trnskom igrati košarka za sladokusce.

Slovačka ekipa Pieštanske Čajky nije bila ravnopravan protivnik igračicama Novog Zagreba. potpuna dominacija i glatka pobjeda Zagrepčanki u susretu u kojem je pobjednik bio odlučen praktički već za deset minuta.

Domaće igračice su snažno ušle u utakmicu, odmah su dale do znanja protivnicama da su favoritkinje na svom terenu i već nakon prve četvrtine bilo je ogromnih 32:12. Iako, gošće su povele s 8-7, no tada je uslijedio uragan Lupica – 21-0, i stvari su učas sjele na svoje mjesto. Početna petorka: Ciglar, Dabović, Komplet, Bura i Ivanković nisu dopustile da se i na trenutak vidi izostanak ozlijeđene Kristine Benić.

Do odlaska na odmor lakoćom su sačuvale stečenu prednost da bi u drugom dijelu iz minute u minutu povećavale razliku i na kraju visoko slavile dominiravši u svim statističkim pokazateljima.

Dobra vijest za trenera Vladimira Ivankovića je i činjenica što je mogao bez problema izrotirati ekipu pa je tako najviše igrala Iva Ciglar s 24 minute, dok je najmanju minutažu imala mlada Tina Trebec koja je svejedno dobila šest minuta. Prvih (čak) 13 minuta dobila je i 15-godišnja najbolja hrvatska kadetkinja Ivana Dojkić, koja je s uspjehom zamijenila iskusnije Ciglar i Dabović, te postigla 6 poena uz 1 skok. Šteta što njena prekrasna asistencija u posljednjem napadu prema Krisztini Raksanyi nije urodila košem.

Najbolje u domaćem sastavu bile su Milica Dabović sa 16 poena te Luca Ivanković s 13 poena i sedam skokova. Kod Slovakinja Lucia Krč-Turbova ubacila je 15 poena, a Barbora Fabianova dodala je 12 poena i devet skokova.

“Pieštani svakako nisu toliko lošija ekipa kako rezultat pokazuje. U prvom su kolu u gostima uvjerljivo savladale Špišku Novu Ves sa čak 25 razlike, a ta ista Špiška je savladala Šamorin u drugom kolu, koji je jučer pobijedio jednu od najboljih mađarskih ekipa Miškolc. Mi u ovom trenutku igramo dosta dobru košarku, ima tu još nekih nedostataka, posebno obrambenih, ali na tome ćemo raditi sljedeći period. Dobro smo se pripremili za utakmicu, kroz dosta dobar scouting, i djevojke su odradile sve što smo se dogovorili. Malo smo popustili u drugoj četvrtini ali smo u trećoj i četvrtoj sve stavili na mjesto.” rekao je trener naših djevojaka, Ivanković.

Valja napomenuti da su Novozagrebašice šutirale iz igre čak 34-63, što je sjajnih 54%.

U poluvremenu utakmice zastavu prvaka Hrvatske na počasno mjesto u dvorani podigao je Gradonačelnik grada Zagreba i počasni predsjednik Novog Zagreba, gospodin Milan Bandić, koji je odgledao utakmicu do kraja i zasigurno je bio zadovoljan prikazanim.

Lupice za vikend očekuje gostovanje u MEL-u kod Šamorina (subota), te domaća utakmica sa Splitom (nedjelja).