Maccabi uvjerljivo do prvog mjesta u skupini, poraz Albe

Večeras su u skupini B odigrane dvije euroligaške utakmice, u prvoj je Maccabi uvjerljivo slavio i zauzeo prvo mjesto na tablici, a to može zahvaliti i Prokomu, koji je uspio nanijeti prvi poraz njemačkoj Albi. Sutra (petak) na rasporedu je derbi ove skupine, utakmica između Unicaje i Montepaschija.

Skupina B

[rezultat id=160]

U vrlo zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici na kraju je slavila domaća ekipa iz Poljske. Alba je na susret s Prokomom došla s dvije pobjede iz prva dva kola dok je domaćin bio pod imperativom za uzeti prvi trijumf u ovogodišnjoj Euroligi.

Utakmicu je bolje otvorila Alba koja preko Avdalovića i Wooda stiže do početne prednosti 10:4. U nastavku prvog perioda domaćini uspijevaju uspostaviti kontrolu i zaigrati puno bolje. U nastavku su obje ekipe igrale dosta kvalitetno bez mogućnosti stvaranja veće prednosti s bilo koje strane. Na poluvrijeme je domaćin ipak otišao s prednošću od tri poena. Kod rezultata 44:50 za Albu momčad Prokoma se budi i ostvaruje, kako se na kraju ispostavilo odlučujuću, seriju od 11:0. U tom periodu igre Prokom je predvođen trokutom Mahalbašić, Ponitka i Blassingame, koji su postigli gotovo sve poene domaćina na kraju utakmice, u potpunosti slomio goste iz Berlina i došao do prve ovosezonske pobjede.

Kod domaćina najbolji su bili Blassingame sa 16 poena i 10 asistencija, Ponitka i Koszarek upisali su po 12 koševa, dok je Robinson uz 10 poena ubilježio i 7 skokova. Kod Albe najraspoloženiji je bio Wood s 18 poena, a solidnu utakmicu još su odigrali Morley s 13 i Thompson s 10 ubačaja.

[rezultat id=159]

Košarkaši izraelskog Maccabi Tel Aviva bez većih su problema došli do svoje treće pobjede u skupini B Eurolige, te su uz današnji poraz Albe jedini neporaženi u ovoj skupini. Večeras su svladali francusku ekipu Elan Chalon rezultatom 90:61. Sam rezultat pokazuje da je utakmica bila jednosmjerna te da su igrači Maccabija očekivano došli do slavlja. Već se u prvoj četvrtini vidjela razlika u kvaliteti te je nakon 10 minuta semafor pokazivao 24:12.

Nastavili su Izraelci u visokom ritmu i tijekom druge četvrtine, tako da su do poluvremena napravili prednost od 25 poena, te je bilo jasno da je utakmica riješena i da je “u zraku” samo ostalo pitanje konačne razlike. Drugo poluvrijeme provedeno je u nešto slabijem ritmu, sa smanjenim intenzitetom u kojem su treneri rotirali svoje igrače i tako čuvali ključne igrače od ozljeda. Na kraju je prednost Maccabija narasla na 29 poena razlike.

Raspoložene Izraelce predvodio je David Logan sa 17 poena, 3 skokoa i 3 asistencije, a 15 poena pridodao je James Shawn. Kod Chalona su dvojica igrača postigla po 12 poena, Brion Rush i Shelden Williams, koji je tom učinku pridodao i 4 skoka.

Unicaja Malaga – Montepaschi Siena (petak, 21.00)