Međimurje šokiralo Rudar

Drugog dana kvalifikacijskog turnira za Prvu ligu domaćin Rudar ugostio je prvaka Sjevera, Međimurje, koje je na kraju izborilo pobjedu. Međimurje je imalo sedam poena prednosti na poluvremenu, ali domaćin se vratio u egal u trećoj dionici da bi ponovno popustili pet minuta prije kraja. Na koncu je završilo s rezultatom 75:80 za goste.

Kvalifikacije za Prvu ligu, 26. travnja

Rudar – Međimurje 75:80 (21:22, 13:19, 24:17, 17:22)

(Đerman 17(10sk), Breulj 17 – Krajačić 27(11sk), Ostoja 17)

Bolje su otvorili gosti sa 0:6, ali do kraja prve četvrtine domaćini se konsolidiraju i vraćaju u egal. No, prvaci Sjevera bježe na sedam razlike, s koliko se i odlazi na veliki odmor. Po povratku iz svlačionice je uslijedio Blitzkrieg domaćih koji režiraju potpuni preokret 9:0 serijom. Povela je momčad iz Labina sa šest razlike u 28. minuti, ali tada gosti uzvraćaju “udarac”. Uslijedio je izjednačeni period, sve do završnih pet minuta kada se Međimurje odvaja na nedostižnu prednost i privodi utakmicu kraju. Krajačić je bio nezaustavljiv sa 27 koševa i 11 skokova. Uz to vrijedi istaknuti i dobru podršku ostalih suigrača poput Ostoje (17), Kranjčeca (14) i Gašparića (13). Kod domaćih su najbolji bili Đerman i Breulj, oba sa 17 koševa.