Ml. kadeti PH (A): Kvarner korak do završnog turnira, Cedevita “visi”

Kvarner je u utakmici protiv OKK Dražen Petrović iz Šibenika došao do treće pobjede i skoro sigurnog plasmana među četiri najbolje mlađekadetske momčadi Hrvatske. U posljednjoj utakmici turnira ne smiju izgubiti od Dubrave više od 13 razlike.

Iako su danas doživjeli poraz od Cedevite, Dubrava prolazak na finalni turnir drži u svojim rukama. Pobjedom protiv Riječana bi srušili prognoze koje su ekipe Dražen Petrović i Cedevitu stavljale kao favorite.

Raspored, rezultati i poredak na phmladi.crosarka.com.

Kvarner 2010 – Dražen Petrović 84:74 (32:12, 59:33, 78:48)

Kvarner 2010: Jordano 16, Alić 3, Vranković, Kordić-Gružić, Šibenik 17, Vucić 6, Zatezalo 7, Brajdić 15, Klasan 4, Depolo 2, Smoković 14, Kalac; Trener: Ćubelić I.
Dražen Petrović: Šarić 16, Dodig 7, Vidović, Papić, Nakić T., Škorić, Škugor 17 , Pancirov 5, Grandeš 13, Matešić , Vukšić 12: Trener: Jurić M.

Kvarner je uraganski odradio prvu četvrtinu nakon koje je već bilo poznato pitanje pobjednika.  Dvadeset poena viška iz prvih deset minuta bila je odlična prilika Ivanu Ćubeliću da svim svojim igračima pruži dobru priliku za dokazivanje što su oni uglavnom i iskoristili. Šibenčani su tek u posljednjoj četvrtini spasili visokog poraza i s turnira odlaze sa samo jednom pobjedom protiv domaće Vindije.

U pobjedničkoj ekipi Šibenik je postigao 17, Jordano 16, Brajdić 15 (7sk), Smokvić 14, a Kalasan je upisao 11 skokova. Škugor (17) i Šarić (16) te Grandeš (13p, 13sk) su bili najučinkovitiji u sastavu prvaka Juga.

Cedevita – Dubrava 59:56 (19:12, 36:26, 46:45)

Cedevita: Zelić 6, Milaković, Grgić – Došen, Ivanković 15, Šamanić, Mihalić 14, Jacović 2, Blažević 5, Valenčak 3, Rudeš, Dorotić 11: Trener: Mesić S.
Dubrava: Freud, Glasnović, Stipić, Hudiček 7, Cvitanović 4, Mikulić 15, Vranješ, Nevistić 14, Ojdanić 6, Marunić, Krajačić 6, Brzoja 4: Gnjidić B.

Cedevita je nakon 0:3 napravila seriju od 15-0 za visoko vodstvo, a nakon prvog poluvremena su još imali deset poena viška. U drugom dijelu su propustila zadržati razliku koja bi im dobro došla u završnoj matematici.

Dubravaši su odlično krenula u nastavku i nakon osam postignutih poena bez i jednog primljenog vračaju je već u 25. minuti u utakmicu, a u nekoliko navrata imaju i prednost.  U posljednjih 10 minuta ulaze s minimalnim zaostatkom, ali je Cedevita ipak uspjela slaviti u ovoj neizvjesnoj utakmici.

Ivanković s 18 poena je bio najbolji u pobjedničkoj ekipi dok je Dubravu predvodio Mikulić s 15 koševa i 6 skokova.