MLK PH B: Vukovar dobio Rudeš, Zadar u finišu Zagreb

Nakon što su bili prvaci regije, ostvarili plasman na poluzavršnicu, mlađi kadeti Vukovara donijeli su prvu povijesnu pobjedu svome klubu u završnom ciklusu Prvenstva Hrvatske. Jučer su na krilima odličnog Srđana Brocića uvjerljivo slavili protiv Rudeša.

U drugoj utakmici Zagrepčani su u posljednjoj četvrtini prosuli 13 poena viška te su na kraju izgubili od Zadra rezultatom 70:66.

Raspored, rezultati i poreak na phmladi.crosarka.com.

HKK Vukovar – Rudeš 100:75 (23:14, 55:39, 74:61)

Vukovar: P. Bjelanović 5, F. Bjelanović, Ravkić 9, Knežević 2, K. Berišić 2, Pejić 3, Matijević 14, M. Berišić, Brocić 37, Čalušić, Bobinac 17, Kajba 7; Trener: Igor Modalek
Rudeš: Jurić 17, Karlo 7, Ivković, Begić 16, Nakić 11, Marušić, Soldo 18, Savinc 2, Majić, Krajinović, Vujasinović 4; Trener: Zlatko Bačurin

Da su Vukovarci raspoloženi za dobru partiju igru pokazali su već u prvih pet minuta kada su ponajviše zahvaljujući Srđanu Brociću i Tomislavu Bobincu otišli nja dvoznamenkastu prednost (16:6). Nakon što su Zagrepčani serijom od 8-0 smanjili na 20:16, domaćin je nakon samo 7 minuta odličnom igrom napravio 20 poena razlike i riješio pitanje pobjednika.

Do kraja utakmice mladi igrači Igora Modaleka su držali igru i rezultat pod kontrolom te su na kraju slavili s visokih 100:75. Danas u 18:30 igraju protiv favorizirane Cibone i biti će zanimljivo vidjeti kolike su njihove mogućnosti na ovom turniru.

Odličan učinak imao je Brocić, postigao je 37 poena, upisao 8 osvojenih lopti, 6 skokova i 5 asistencija, a pretrpio je i 15 faulova. Dobru podršku je imao u Bobincu koji je uz 17 poena imao 21 skok te Matiji Matijeviću s 5 poena.

U sastavu Rudeša Filip Soldo je postigao 18, Marko Jurić 17 (9sk), a najviše je pokazao Josip Begić koji je uz 16 poena ostvario 15 skokova.

Zadar – Zagreb 70:66 (15:22, 30:35, 40:53

Zadar: Bašić 2, Ninčević, Sunara 5, Cicero 21, Kozulić, Štimac 24, Jukić, Peša, Gardijan, Skelin 2, Bušić 8, Knežević 8; Trener: Alen Zdrilić
Zagreb: Palokaj, Meić, Čubriulo, Joksimović 17, Božić, Hermaus, Smolić 20, Marečić 4, Ogrizović 17,. Macner, Bačevina, Lotina 8; Trener: Josip Bulajić

Zadar je uspio sa samo šest igrača na parketu napraviti preokret i doći do pobjede protiv Zagreba. Zagrepčani su imali i 16 poena prednosti, a u posljednjih pet minuta još im je preostalo devet. Ipak, u završnici je Đani Štimac preuzeo odgovornost i odveo svoju momčad do pobjede.

Štimac je prvo s četiri vezana poena donio Zadru izjednačenje (66:66), a nakon poena Domagoja Cicera bio je mirne ruke s crte slobodnih bacanja te je postavio konačnih 70:66-

Dvojac Cicero (21p, 15sk) i Štimac (24, 5sk) su bili najbolji kod pobjednika, a Marin Smolić s 20 poena je predvodio Zagreb.

Zadar danas vjerojatno ima lakši posao protiv Rudeša dok mlađi kadeti iz Trnskog imaju slobodan dan.