MZT poveo protiv Zadra

Kk Zadar ugostio je MZT iz Skopja u prvoj utakmici doigravanja za ostanak u ABA ligi. Iako je ovo bila utakmica sezone za Zadar, utakmica je od početka bila jednosmjerna, a MZT je upisao sigurnu pobjedu.

Već u 6.minuti gosti iz Skopja su preko Ivanova otišli na +12, a Zadar je do kraja prve četvrtine primio čak 30 poena.

Druga četvrtina donosi nastavak priče iz prvih 10 minuta. Prednost MZT-a samo je rasla, a igrači Zadra izgledali su potpuno bezidejno na terenu. Do poluvremena gosti su ubacili nevjerojatnih 57 poena, dok je Zadar stao na 36.

Drugi dio utakmice donosi nastavak dobre igre Makedonaca, međutim, pred kraj treće četvrtine Zadar se donekle probudio i ubačajima Vukovića i Božića uspio smanjiti na “podnošljivih” -18.

U posljednjoj dionici utakmice Zadrani se bude, tricom Littlea dolaze do 69:81, a Dašić u sljedećem napadu spušta domaćine do -10. Zadar je podigao razinu agresivnosti i uz impuls navijača Little ubacuje tricu za -7 u 37.minuti. Zadar se nakon toga obranio, a u napadu Little promašuje šut za minus 5, Zadar radi nespretan faul, a gosti odlaze na plus 9. Minutu i 20 sekundi do kraja Vuković ubacuje tricu za 81:87, a u napadu nakon toga Božić ubacuje samo jedno slobodno bacanje za minus 5. U preostalom vremenu gosti su sigurno zadržali prednost i upisali vrlo važan brejk.

Krajnji rezultat bio je 83:89 za goste.

Najbolji pojedinci kod gostiju bili su Bojić s 24 poena uz 9 skokova, a Zadranin u krivom dresu Ivanov ubacio je 19 poena uz 3 skoka. Kod domaćina istaknuo se Luka Božić s 19 poena uz 10 skokova.

Druga utakmica na rasporedu je u utorak u 18h u Skopju. Igra se na dvije pobjede.