Odigrano drugo kolo PROam lige

Drugo kolo krenulo je utakmicom između PMF Tropicsa powered by Asseco i Antitalentima. Izjednačena utakmica riješena je tek u zadnjoj četvrtini. Antitalenti su odnijeli pobjedu najviše zahvaljujući Luki Cindriću (21p) i Matiji Maljiću (18p).

Ostatak subote prošao je jednosmjernim utakmicama. Dalmacija je pobijedila KSET predvođena Ivšićem (16p, 10sk) i mladim centrom Žuljem (18p, 12sk) a Sitni Kriminalci sa petoricom dvocifrenih (Kozlović, Brčina, Grmača, T. Jerčić, Antolić).

Zanimljivu nedjelju započeli su Rookiesi. Staloženom igrom u napadu i obrani, dobrim blokadama Blokara prvu četvrtinu su završili vodstvom. Bilo je to lijepo za vidjet, ali je kratko trajalo jer KIF u drugu četvrtinu kreće presingom i agresivnijom kolektivnom obranom, a novaci prestaju sa staloženom igrom i vraćaju se starim navikama. KIF je u toj četvrtini zabilježio 14 ukradenih lopti, a do kraja utakmice taj se broj povećao na 24.

U toj kategoriji kineziologe je predvodio Bučević sa 7 ukradenih (Markulak i Berisha sa 4 ukradene). KIF tako odlazi na nedostižnu razliku i mirni završetak.

Utakmicu napetu do samog kraja odigrali su FSB i Indukcija. Čvrste obrane na obje strane odraz su rezultata na poluvremenu (24:24). Drugi dio utakmice FSB je slabije napadao protivnički koš i Indukcija je nošena Tomislavom Salopekom (19p, 15sk od čega 12 u obrani) odnijela vrijednu pobjedu u borbi za gornji dio tablice.

Asseco JSK nije imao previše problema sa Diablosima, Lin Herenčić je na jedno popodne ostavio obiteljske obaveze sa strane i tako rasterećen vodio ekipu s klupice do pobjede sa 33 poena. Diablosima nisu pomogla nit 23 poena Malagića.

U zadnjoj utakmici kola, Stoka je lakše od očekivanog prepustila 2 boda Multicom Slam Drunk-u. Vidno je kako će veliko pojačanje pobjedničkoj ekipi biti Bruno Ratkaj (27p, 11sk)