Odličan start juniora Hrvatske na EP, + 32 protiv Ukrajine

Hrvatska juniorska reprezentacija na najbolji način je startala na Europskom prvenstvu u Latviji, u današnjoj utakmici pobijedili su s 32 razlike Ukrajinu uz igrački doprinos kompletne momčadi trenera Ante Nazora.

Hrvatska U18 – Ukraina U18 81:49 (16:8, 30:23, 56:37)

Hrvatska: K. Žganec 19 (9sk), Mazalin 14, Arapović 10 (12sk), Gulam 10, Jelenek 8 (5sk), Gabrić 7 (7sk), Marinelli 6, Jukić 3 (6sk), Bošnjak 2 (5sk), Kozić 2, Ćorić, B. Žganec.
Ukraina: Sydorov 12, Kobets 12, Shalamov 7, Antypov 6, Boyarkin 5, Prokopenko 3, Orlov, Lebedintsev, odosiyenko, Kudrya.

Ukrajinci su držali priključak samo prvih šest minuta kada stvari u svoje ruke preuzima Karlo Žganec i sa sedam vezanih poena odvodi našu reprezentaciju do 18:8, a niz nastavljaju Josip Gulam i Tomislav Gabrić za 24:8. Pri kraja poluvremena Ukrajinci preko Oleksandra Kobetsa smanjuju na 30:23.

U nastavku još bolja igra naših mladih reprezentativaca i vrlo brzo ubijaju svu nadu Ukrajinaca da bi mogli utakmicu odvući u bilo kakvu neizvjesnost. Treći dio dobivamo s 26:14, a posljednju četvrtinu s 25:12 za konačnih 81:49.

Trener Nazor je rotirao svih 12 igrača, a njih desetorica su se upisala u strijelce. Najučinkovitiji je bio Karlo Žganec, za samo 23 minute je bio na pragu double double učinka, postigao je 19 poena uz devet skokova, a protivnik je na njemu napravio 8 prekršaja. Dupli učinak je Marko Arapović, 10 poena i 12 koševa. Mladi Lovro Mazalin je dobio 20-ak minuta koje je opravdao s 14 koševa, a dvoznamenkasti je bio još i Josip Gulam (10).

Sutra igramo proti Turske, sigurno kvalitetnijeg suparnika nego što je to bio današnji. Utakmica počinje u 19:45.