Odluka o prvaku Španjolske u Madridu

Barcelona je odigrala vrlo dobru utakmicu i rezultatom 73:62 pobijedila goste iz Madrida. Ponajbolji u redovima Barcelone bio je naš Ante Tomić koji je zabio 18 koševa i imao 11 skokova. Trenutni rezultat u seriji je 2-2.

Barcelona je bolje otvorila utakmica i igrala kao da nema ništa za izgubiti dok su gosti vidno bili pod pritiskom. Odlično su utakmicu otvorili domaći centri. Ante Tomić je u prvoj četvrtini postigao čak 14 poena. Ipak uz toliko bolju igru Barcelona nije imala osjetniju prednost. Četvrtina je završila rezultatom 23:17.

U drugoj dionici bila je slična priča. Barcelona je igrala puno bolje, ali je Real stalno bio blizu. Odličnu dionicu u obrani odradio je Marko Todorović koji je potpuno zaustavio visoke igrače Reala. Domaćini su dominirali u skoku, ali kao što je već rečeno prednost nije rasla. Tricom Sergia Rodrigueza u posljednjim stotinkama prvog poluvremena Real se potpuno približio i bilo je samo plus dva za Barcu.

Treća četvrtina protekla je u egalu. Obje ekipe su puno promašivale iako obrane nisu bile na posebno visokom nivou. U redovima Barcelone dobar je bio i Huertas koji je postigao 11 poena, a isto toliko je ubilježio i Erazem Lorbek. Kod Reala nije bilo istaknutog pojedinca na kraju utakmice najbolji je bio Felipe Reyes s 10 poena. Treća dionica igre završila je 15:13 u korist domaćina.

Brzo se Barca odvojila brzo jer su na početku odmah napravili 9:0 i iako je Real uspio doći na mali zaostatak bacanjima Olesona i Lorbeka Barcelona se odvojila, a nakon tehničke Rudyja Fernandeza koji je cijelu utakmicu bio indisponiran priči je bio kraj.

Sljedeća utakmica na rasporedu je srijedu u 22.00h u Madridu gdje će se saznati novi prvak Španjolske.