Pobjeda Zadra na oproštaju od regionalne sezone

Na sjajan su način košarkaši Zadra završili sezonu regionalne ABA lige. U svojoj su Dvorani Krešimir Ćosić pred oko tisuću gledatelja sa uvjerljivih 85:69 savladali momčad Metalca.

Furiozno su Zadrani ušli u susret i već nakon tri minute igre poveli sa 11:0. Gosti su se nakon minute odmora trenera Vladimira Đokića stabilizirali i do konca prve dionice smanjili zaostatak na prihvatljivih 22:18. Samo dva napada u drugoj četvrtini bila su dovoljna gostima iz Valjeva da pređu u vodstvo tricom Marka Ljubičića. Proradila je tada unutarnja igra Zadra, te su Ive Ivanov i Josip Sobin držali Zadar u blagoj prednosti, sve do odlaska na veliki odmor (42:38).

Velika se borba vodila većim dijelom treće četvrtine, ali domaćini prednost nisu ispuštali, da bi u posljednje dvije minute odličnom napadačkom igrom i serijom 9:1 otišli na sigurnu prednost uoči posljednjih deset minuta (65:53). Gosti nakon toga kao da su se predali, unatoč činjenici da bi im pobjeda osigurala plasman u Eurocup. Tako je posljednjih deset minuta bilo čisto odrađivanje posla i dojam je da je rezultatska razlika na koncu mogla biti i veća, ali i igrači Zadra kao da su jedva čekali da ovaj dio sezone završi.

Kod Zadra je zablistao Juraj Segarić, momak koji je u dosadašnjem dijelu sezone odigrao svega 80 minuta i ubacio samo osam koševa, večeras je na parketu proveo 33 minute te ubacio 20 poena uz šest pogođenih trica iz sedam pokušaja, čemu je dodao i tri skoka te šest asistencija. Dvojac pod obručem Ivanov i Sobin susret je završio sa po 17 koševa i devet skokova, a valja zabilježiti i kapetanovih pet asista. Kod gostiju je 17 koševa ubacio Nemanja Protić, a 14 Ljubičić.

Momčad Ante Nazora tako je sezonu završila sa 12 pobjeda i 14 poraza, što će ih u konačnici smjestiti na osmo mjesto ljestvice, neovisno o rezultatu sutrašnje utakmice između Szolnokija i Cedevite. Međutim, ta će utakmica itekako odlučivati o europskoj sudbini Metalca. Ukoliko Cedevita ostvari pobjedu, Valjevčani prolaze u Europu, dok bi ih pobjeda mađarske momčadi izbacila iz iste, a promovirala njih same.

Zadarski navijači, koji su u najmanjem broju ove sezone pohodili dvoranu na Višnjiku, dugotrajnim su pljeskom ispratili svoje ljubimce s parketa Krešine dvorane. Bila je ovo daleko najjeftinija ekipa Zadra otkad se ovaj klub natječe u regionalnoj ligi, a posljednji su puta više pobjeda ostvarili u sezoni 2009/10, kada je daleko skuplja, možda i najskuplja momčad pod ravnanjem Zmage Sagadina stigla do 13 pobjeda u sezoni.